harmonogram odpadów

Harmonogram odbioru odpadów z terenu Gminy Jejkowice

W ramach rozstrzygniętego przetargu, Spółka EKO z Rybnika będzie nadal odbierała odpady komunalne z terenu Gminy Jejkowice.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

 • 55 zł do dnia 24.09.2023,
 • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
 • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

 • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
 • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak informuje Gmina Jejkowice, odebrane zostaną odpady wyłącznie z pojemników i worków, które będą wystawione przed posesją, lub jeśli to niemożliwe, bezpośrednio przy otwartej bramie czy furtce. Pojemniki i worki należy wystawić do godziny 6:00 rano w dniu wywozu lub dnia
poprzedniego. Zabrane zostaną odpady zmieszane, jak i popioły i żużle znajdujące się w pojemnikach, a także odpady segregowane
znajdujące się w workach. Prosi się o nie wrzucanie gorącego popiołu do pojemników. Popioły i żużle należy segregować w pojemnikach (kubłach) oddzielnie od pozostałych odpadów zmieszanych.

Częstotliwość odbioru poszczególnych odpadów:

 • zmieszane – w okresie od 01 kwietnia do 31 października jeden raz na dwa tygodnie; w okresie od 01 listopada do 31 marca jeden raz na cztery tygodnie,
 • segregowane – raz w miesiącu,
 • biododpady – w okresie od 01 kwietnia do 31 października jeden raz na dwa tygodnie; w okresie od 01 listopada do 31 marca jeden raz na cztery tygodnie,
 • popiół – od 1 stycznia do 30 kwietnia i od 1 października do 31 grudnia co cztery tygodnie,
 • gabaryty, opony, zużyty sprzęt elektryczny (dotyczy tylko osób prywatnych) – odbierane będą w punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych,
 • odpady niebezpieczne, budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne – odbierane będą w punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Harmonogram

Gmina Jejkowice
Gmina Jejkowice

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

nagrody Previous post Nagrody w Mszanie
reakcji świadka Next post Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds