Dzieci w Rudach cieszą się świeżo wyremontowanym przedszkolem!

Dzieci w Rudach cieszą się świeżo wyremontowanym przedszkolem!

Kuźnia Raciborska wie jak dbać o najmłodszych mieszkańców gminy. Z początkiem 2021 roku przedszkolaki z Rud wróciły do swojego, świeżo wyremontowanego przedszkola.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Jak informuje Urząd:

Od września 2020 roku budynek Przedszkola przy ul. Raciborskiej poddany był kompletnej termomodernizacji. Na czas remontu dzieci przeniosły się do Szkoły Podstawowej im Jana III Sobieskiego w Rudach

W ramach zadania „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Kuźnia Raciborska”, realizowanego przy udziale pomocy finansowej w ramach RPO WSL na lata 2014-2020, wykonano:

  • kompletną termomodernizację budynku z uwzględnieniem wszystkich ścian zewnętrznych, piwnic i dachu
  • wymieniono instalację elektryczną wraz z lampami,
  • wymieniono instalację centralnego ogrzewania wraz z wymiana istniejącego kotła węglowego na kocioł na pellet (biomasę),
  • montaż powietrznych pomp ciepła ze zbiornikami na ciepłą wodę użytkową,
  • kompletny remont piwnic,
  • malowanie wszystkich pomieszczeń przedszkola.

To nie koniec niespodzianek! Po powrocie do przedszkola na dzieci czekały nowe zabawki, gry edukacyjne, maty i dywany, które zostały zakupione w ramach zadania „Zakup i dostawa pomocy dydaktycznych do zajęć dodatkowych do Przedszkola w Rudach”.

Urząd dziękuje także rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w obie przeprowadzki. Podziękowania popłynęły także w stronę Dyrektora Adriana Plury, który na czas remontu przedszkola, przeorganizował pracę w swojej szkole i wygospodarował pomieszczenia dla przedszkolaków.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Dębieńsko: budowa nowego przedszkola nie ruszy

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.