Ferie z MOK-iem w Czerwionce-Leszczynach

Ferie z MOK-iem w Czerwionce-Leszczynach

Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach przygotował wirtualną ofertę na ferie zimowe.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach przygotował rozrywkę na ferie online. Co ważne – zajęcia będą transmitowane na żywo, bez możliwości ponownego odtwarzania. Oferta jest bezpłatna.

Zajęcia zaczęły się dzisiaj „Niesamowitymi przygodami Rycerza Janka”. W programie oprócz bajek czy teatrzyków zaplanowano kreatywne warsztaty, jak np. „Recykling – coś z niczego”. Uczestnicy będą pracować na materiale z recyklingu i dowiedzą się co można wykonać z rolki po papierze toaletowym. Odbędą się także warsztaty muzyczne – podstawy budowy i techniki gry na poszczególnych instrumentach oraz sposoby wydobywania dźwięków. Dzieci wykonają także prezent na Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, zrobią biżuterię z filcu, słoiczkowe lampiony, a także poznają dawne gry i zabawy. Nie zabraknie też lekcji tańca i eksperymentów z fizyki. Będzie też wywiad z Alicją Klasik – medalistką Mistrzostw Polski Seniorów w szpadzie.

Jednym z najciekawszych warsztatów, jakie czekają młodych uczestników będzie malarstwo japońskie. Jest to technika malowania tuszem na papierze czerpanym, wymagająca od artysty szczególnej znajomości warsztatu i technik. Obraz malowany jest za pomocą pędzli, które produkowane są ręcznie, a ich cechy i budowa, w sposób zasadniczy wpływają na uzyskiwane efekty.

Zajęcia można oglądać za pośrednictwem Facebooka lub You Tube.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl