ferie z MOK-iem

Ferie z MOK-iem w Czerwionce-Leszczynach

Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach przygotował wirtualną ofertę na ferie zimowe.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach przygotował rozrywkę na ferie online. Co ważne – zajęcia będą transmitowane na żywo, bez możliwości ponownego odtwarzania. Oferta jest bezpłatna.

Zajęcia zaczęły się dzisiaj „Niesamowitymi przygodami Rycerza Janka”. W programie oprócz bajek czy teatrzyków zaplanowano kreatywne warsztaty, jak np. „Recykling – coś z niczego”. Uczestnicy będą pracować na materiale z recyklingu i dowiedzą się co można wykonać z rolki po papierze toaletowym. Odbędą się także warsztaty muzyczne – podstawy budowy i techniki gry na poszczególnych instrumentach oraz sposoby wydobywania dźwięków. Dzieci wykonają także prezent na Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, zrobią biżuterię z filcu, słoiczkowe lampiony, a także poznają dawne gry i zabawy. Nie zabraknie też lekcji tańca i eksperymentów z fizyki. Będzie też wywiad z Alicją Klasik – medalistką Mistrzostw Polski Seniorów w szpadzie.

Jednym z najciekawszych warsztatów, jakie czekają młodych uczestników będzie malarstwo japońskie. Jest to technika malowania tuszem na papierze czerpanym, wymagająca od artysty szczególnej znajomości warsztatu i technik. Obraz malowany jest za pomocą pędzli, które produkowane są ręcznie, a ich cechy i budowa, w sposób zasadniczy wpływają na uzyskiwane efekty.

Zajęcia można oglądać za pośrednictwem Facebooka lub You Tube.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

reakcji świadka Previous post Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka
świeżo wyremontowanym Next post Dzieci w Rudach cieszą się świeżo wyremontowanym przedszkolem!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds