Żorski Budżet Obywatelski

Żorski Budżet Obywatelski 2021 – trwa głosowanie!

Na jakie projekty warto wydać ponad 2 miliony złotych, by w mieście żyło się jeszcze lepiej? O tym zdecydują mieszkańcy, biorący udział w Żorskim Budżecie Obywatelskim 2021! Głosowanie na projekty przeznaczone do realizacji trwa do 12 października.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak informuje Urząd Miasta Żory, w Budżecie Obywatelskim 2021 mieszkańcy miasta mogli zgłaszać projekty ogólnomiejskie, a budżet na ich realizację wynosi 2 050 000 zł. Mieszkańcy Żor złożyli 19 wniosków, które trafiły do członków Zespołu Weryfikującego, powołanego przez Waldemara Sochę, Prezydenta Miasta Żory. Zespół poddał je ocenie, polegającej na sprawdzeniu, czy spełnione zostały warunki formalne, a proponowane przedsięwzięcie jest zgodne z obowiązującymi przepisami prawa oraz planami, programami i strategiami, które przyjęło i realizuje miasto. Zweryfikowane zostało też, czy propozycje mieszkańców są wykonalne technicznie, tj. można je zrealizować w rok.

Można głosować na 14 projektów

Po weryfikacji projektów oraz rozpatrzeniu odwołań od ocen negatywnych, złożonych przez mieszkańców Żor ostatecznie do etapu głosowania dopuszczonych zostało 14 projektów.

Głosowanie mieszkańców odbędzie się w terminie od godz. 7:30 w dniu 28 września 2020 r. do godz. 17:00 w dniu 12 października 2020 r. Uprawniony do udziału w głosowaniu jest każdy mieszkaniec miasta Żor – każdy dysponuje jednym głosem.

Mieszkańcy mogą zdecydować, czy chcą zagłosować tradycyjnie na formularzu papierowym czy też przez internet na formularzu elektronicznym. Głosowanie internetowe odbywa się przez dedykowaną platformę pn. „E-Żory”, dostępną pod tym adresem .

Przed zagłosowaniem należy założyć konto, wchodząc na stronę.

Żorzanie, którzy chcą skorzystać z głosowania tradycyjnego muszą zgłosić się do Punktów głosowania, które znajdują się w punktach informacji (przy wejściach) w siedzibach Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9 i Alei Wojska Polskiego 25 i czynne są w godzinach otwarcia Urzędu Miasta tj:

  • poniedziałek 7:30-17:00
  • wtorek-czwartek: 7:30-15:30
  • piątek 7:30-14:00

Pełna lista projektów na które można zagłosować wraz z ich szczegółowymi znajduje się na stronie, w BIP Urzędu Miasta Żory, na platformie oraz w punktach informacji Urzędu Miasta Żory.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Leszczyński Zakątek Aktywnego Ruchu

Kolędy w tym roku nie będzie

“Egipskie ciemności” na Kościelnej w Stanowicach

Spalone familoki. Co dalej?

ciemności na Kościelnej Previous post „Egipskie ciemności” na Kościelnej w Stanowicach
BocianoweLOVE Next post BocianoweLOVE, czyli spotkania przyrodnicze w Palowicach