Za korzystanie z inwestycji z budżetu obywatelskiego w Rybniku będą opłaty

Miejsca, takie jak chata solna, czy chata grillowa w dzielnicy Golejów powstały w ramach budżetu obywatelskiego. Miały być bezpłatne, tymczasem korzystanie z nich nie jest już darmowe.

Jak powiedział dla TVS Piotr Wagner z Rady Dzielnicy:

Ludzie chcieliby z tego korzystać, ale nie mogą. Trzeba będzie zapłacić, po klucze pojechać do zieleni miejskiej i dopiero wtedy po uiszczeniu opłaty będzie można z tego korzystać.

Pan Bronisław Trzebuniak, również z Rady Dzielnicy dodaje:

Społecznie chodziliśmy po podpisy, żeby to miejsce stworzyć, a teraz chcą nam to dać odpłatnie. To jak to jest? My się o to staraliśmy z budżetu obywatelskiego.

Obiekty zostały obecnie zamknięte, a regulamin mówi, że mają być bezpłatne. Zaś władze miasta zapewniają, że trzeba będzie zapłacić tylko w przypadku większych imprez. Rocznie korzysta z nich prawie 5 tys osób.

Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy UM w Rybniku tłumaczy:

Rzeczywiście będą pobierane symboliczne opłaty za udostępnienie tego terenu ze względu na wzbudzenie w mieszkańcach większego poczucia odpowiedzialności za to miejsce. Zdarzało się tak, że odbywały się tam imprezy – po tych imprezach trzeba było posprzątać, powstawały zniszczenia, to wszystko robiła Zieleń Miejska. Tymczasem odpowiedzialność miała być gdzie indziej za to miejsce.

Źródło i zdjęcie: tvs.pl

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

dzika likwidacja koksowni Previous post Dzika likwidacja koksowni Dębieńsko?
Next post 6-letni Rafał z Rybnika uratował swoją mamę. Podziękował mu premier