Za korzystanie z inwestycji z budżetu obywatelskiego w Rybniku będą opłaty

Miejsca, takie jak chata solna, czy chata grillowa w dzielnicy Golejów powstały w ramach budżetu obywatelskiego. Miały być bezpłatne, tymczasem korzystanie z nich nie jest już darmowe.

Jak powiedział dla TVS Piotr Wagner z Rady Dzielnicy:

Ludzie chcieliby z tego korzystać, ale nie mogą. Trzeba będzie zapłacić, po klucze pojechać do zieleni miejskiej i dopiero wtedy po uiszczeniu opłaty będzie można z tego korzystać.

Pan Bronisław Trzebuniak, również z Rady Dzielnicy dodaje:

Społecznie chodziliśmy po podpisy, żeby to miejsce stworzyć, a teraz chcą nam to dać odpłatnie. To jak to jest? My się o to staraliśmy z budżetu obywatelskiego.

Obiekty zostały obecnie zamknięte, a regulamin mówi, że mają być bezpłatne. Zaś władze miasta zapewniają, że trzeba będzie zapłacić tylko w przypadku większych imprez. Rocznie korzysta z nich prawie 5 tys osób.

Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy UM w Rybniku tłumaczy:

Rzeczywiście będą pobierane symboliczne opłaty za udostępnienie tego terenu ze względu na wzbudzenie w mieszkańcach większego poczucia odpowiedzialności za to miejsce. Zdarzało się tak, że odbywały się tam imprezy – po tych imprezach trzeba było posprzątać, powstawały zniszczenia, to wszystko robiła Zieleń Miejska. Tymczasem odpowiedzialność miała być gdzie indziej za to miejsce.

Źródło i zdjęcie: tvs.pl

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

dzika likwidacja koksowni Previous post Dzika likwidacja koksowni Dębieńsko?
Next post 6-letni Rafał z Rybnika uratował swoją mamę. Podziękował mu premier

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds