atrakcje w Nędzy

Działo się w Nędzy

W ubiegły piątek i sobotę w gminie Nędza odbyły się pierwsze spotkania i warsztaty w ramach projektu „Przystanek kulturalny Nędza”, realizowanego przez GCK w Nędzy w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


25 września w Zawadzie Książęcej miały miejsce warsztaty krawieckie w ramach inicjatywy pt. „Ocalić od zapomnienia, ożywić na scenie”, podczas których uczestnicy poznawali podstawy szycia. Dzieci przy asyście swoich mam lub babć, nauczyły się m.in. jak zawiązać supełek na nitce, przyszyć guzik na nóżce i przyszywać haftki. W dalszej części projektu, uczestnicy będą reperować stare babcine śląskie stroje, które następnie posłużą tancerzom działającym przy GCK do występów na scenie.

Tego samego dnia w Nędzy odbył się wykład o tematyce pszczelarskiej, prowadzony przez Piotra Swobodę, członka koła Pszczelarzy Gminy Nędza w ramach inicjatywy „Mała pszczoła – Wielki problem”. Uczestnicy mieli okazję poczuć klimat prawdziwej pasieki. Dowiedzieli się kim jest pszczelarz, czym jest ul, co to pszczela rodzina, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata, dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak pozyskuje się miód pszczeli i jakich narzędzi używa pszczelarz do jego pozyskania.

W sobotę natomiast, w Zawadzie Książęcej odbyła się kolejna inicjatywa zgłoszona przez mieszkańców gminy pt. „Starocie to nie śmieci”, a w ramach niej warsztatu pt.:„Rzeźby i odlewy z wosku”. Uczestnicy wysłuchali wykładu wprowadzającego o życiu i zwyczajach pszczół oraz ich pożytku dla całego środowiska, a także mieli okazję skosztować różnych gatunków miodu. Następnie odbyła się część warsztatowa, gdzie każdy mógł zrobić własną świecę woskową oraz wykonać odlew zawieszki choinkowej z wosku pszczelego.

To z pewnością jedna z najaktywniejszych gmin!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Podsumowanie Akcji Lato w GCK w Nędzy

Spływ Kajakowy z Gminnym Centrum Kultury w Nędzy

Rusza II część “Przystanek kulturalny Nędza”

Konkurs Przystanek Kulturalny Nędza

BocianoweLOVE Previous post BocianoweLOVE, czyli spotkania przyrodnicze w Palowicach
szkolenie Next post Szkolenie – Profilaktyka zespołu wypalenia sił, czyli jak dbać o siebie, pomagając innym