dom samotnych matek i ojców

Budowa domu dla samotnych rodziców z dziećmi w Rybniku

Trwa modernizacja opuszczonego budynku wielorodzinnego przy ul. Świerklańskiej 4 w dzielnicy Meksyk. Powstaje tam dom dla samotnych matek i ojców z dziećmi i kobiet w ciąży.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Budynek przy ul. Świerklańskiej 4, jest przebudowywany i rozbudowywany. Dzięki modernizacji zostanie przystosowany do pełnienia usług socjalno-społecznych. Po adaptacji będzie się tam mieścić dom dla samotnych rodziców z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.

Ze zdegradowanego budynku pozostaną tylko mury. Koncepcja modernizacji zakłada dobudowę szybu windy i klatki schodowej. Konieczne jest wykonanie nowych instalacji (sanitarna, elektryczna). Przy budynku wykonane zostanie utwardzone dojście z kostki betonowej. Zaprojektowane zostały też miejsca postojowe dla samochodów. Wokół działki powstanie ogrodzenie z paneli kratowych, a w obrębie terenu inwestycji przewidziano strefę wypoczynkową z elementami małej architektury (m.in. ławki, stół, piaskownica, wieże ze zjeżdżalnią). Po realizacji inwestycji powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 286.02 m2, a powierzchnia całkowita: 724,71 m2.

Zobacz szczegółowe informacje na temat projektu.

Roboty już ruszyły

Prace są już zaawansowane. Wykonano wszystkie roboty rozbiórkowe. Nad piwnicami powstał monolityczny płytowy strop żelbetowy, a nad parterem strop gęstożebrowy (na belkach sprężonych). Trwa montaż belek stropowych nad piętrem. Wykonano też szyb windy na poziomie piwnic i parteru. W części dobudowywanej powstały fundamenty wraz z izolacją przeciwwilgociową.

Wykonawcą zadania jest wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „ECOMPLEX”. Inwestycja warta 2.139.166,65 zł powinna zostać zakończona do 22 października br.

Obiekt będzie zarządzany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku.

To inwestycja bardzo potrzebna dla naszego miasta. Zapewnienie opieki dla rodziców z małymi dziećmi i kobiet w ciąży w trudnej sytuacji życiowej to ważne zdanie z zakresu pomocy społecznej. Placówka będzie mogła udzielić potrzebującym schronienia i wsparcia w sytuacji kryzysowej – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera

UM Rybnik

Starania o dofinansowanie

Miasto stara się o dofinansowanie inwestycji w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Dofinansowanie ma pochodzić ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – poddziałanie 10.2.2 „Rozwój mieszkalnictwa socjalnego, wspomaganego i chronionego oraz infrastruktury usług społecznych – RIT.

Zdjęcia: UM Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

wydział komunikacji Previous post Wydział komunikacji Rybnik – jak załatwić sprawę
piraci drogowi Next post Policja apeluje o zdrowy rozsądek na nowej obwodnicy w Rybniku