Policja apeluje o zdrowy rozsądek na nowej obwodnicy w Rybniku

Policja apeluje o zdrowy rozsądek na nowej obwodnicy w Rybniku

Droga Racibórz-Pszczyna została otwarta trzy tygodnie temu. Policjanci każdego dnia patrolują ten odcinek. Wiele kierowców za nic ma ograniczenia prędkości na tym odcinku. Policja apeluje o rozsądek.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Budowa drogi Racibórz-Pszczyna rozpoczęła się w kwietniu 2017 roku. Obwodnica Rybnika ma przeszło 10 kilometrów. Jest sporym udogodnieniem. Niedawno nastąpiło jej otwarcie, które z powodu epidemii koronawirusa nie było tak uroczyste, jak przewidywano.

Droga jest otwarta dopiero od ponad trzech tygodni, a już kierowcy pozwalają sobie na wciśnięcie gazu. Jak podaje policja – kilku lekkomyślnych rekordzistów gnało ponad 180 kilometrów na godzinę. Mundurowi dysponują samochodem z wideorejestratorem, który skutecznie leczy temperament piratów drogowych.

Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów drogowych.

Zdjęcia: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl