Bruksela

Bruksela zainteresowała się sytuacją w Polsce!

Bruksela reaguje na sytuację w Polsce, związaną z kontrowersyjną decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Planowana jest debata na forum Komisji Wolności Obywatelskich Parlamentu Europejskiego, a także zostanie wydana rezolucja.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak podało RMF, po debacie w parlamentarnej komisji dyskusja ma przenieść się na forum całej Izby. Parlament Europejski ma wydać także rezolucję, dotyczącą sytuacji w Polsce po wydaniu wyroku przez Trybunał Konstytucyjny. Chodzi oczywiście o aborcję z powodu wady płodu, która według Trybunału jest niezgodna z Konstytucją. Jest to bardzo kontrowersyjna decyzja, która dotyka nie tylko kobiety ich rodziny, ale też lekarzy. Już odwoływane są zabiegi w szpitalach, na które kobiety z uszkodzonymi płodami były zapisane wcześniej. Lekarze muszą odwoływać zabiegi, które sami uznali za niezbędne.

Jak powiedział w rozmowie z radiem – Juan Fernando Lopez Aguilar, który jest hiszpańskim deputowanym:

Będziemy mieć tyle debat i rezolucji w PE, aż przywrócone zostaną w Polsce europejskie wartości

Jak słusznie zauważył, kobiety z Polski są Europejkami i przysługują im europejskie prawa, czyli także możliwość wyboru.

Jak tłumaczył dalej hiszpański deputowany, aspekt aborcji należy do katalogu ustaleń wewnętrznych każdego kraju członkowskiego, to jednak musi być zgodny z Kartą Praw Podstawowych i wartościami zapisanymi w Traktach UE. Jednakże, mimo to istnieją podstawy do tego, żeby Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie Polski.

Tymczasem Polska została podzielona i trwają bardzo liczne protesty. Przemówił nawet sam Kaczyński. Kobiety i wpierający je mężczyźni nie dali się zamknąć w domach.

To kolejna rezolucja w spawie Polski

Warto wspomnieć, że taka sytuacja zdarza się kolejny raz. Izba już w połowie września zajęła się praworządnością w naszym pięknym kraju. Jak zauważyła Bruksela – w Polsce dochodzi do pogorszenia stanu funkcjonowania systemu legislacyjnego i wyborczego, niezależności sądownictwa i praw sędziów, a także ochrony praw podstawowych, w tym praw osób należących do mniejszości.

Zdjęcie: Wikipedia

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

portret pamięciowy Previous post Okradła seniorkę. Policja publikuje portret pamięciowy
za czy przeciw Next post Za czy przeciw aborcji – czyli źle postawione pytanie