Allegro – Seniorzy otrzymają pomoc podczas zakupów

Allegro – Seniorzy otrzymają pomoc podczas zakupów

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej rozpoczął współpracę z Allegro. Jest to odpowiedź na bieżące potrzeby użytkowników powyżej 55 roku życia i walka z wykluczeniem konsumenckim.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


W ostatnim, trudnym czasie życie, a także zakupy w znacznej większości przeniosły się do internetu. Wychodząc na przeciw także seniorom, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej rozpoczął współpracę z Allegro. Jest to najpopularniejsza platforma sprzedażowa w naszym kraju.

Powstała specjalna infolinia Allegro, gdzie do pomocy w obsłudze platformy zakupowej konsultanci czekają na telefony codziennie, 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00 – 20:00. Konsultanci pomagają krok po kroku przejść przez cały proces zakupu, co dla seniorów często, wcale nie jest oczywiste.

Numer bezpłatnej infolinii to 616 271 777.

Jak mówi Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej:

Właśnie teraz, kiedy galerie handlowe ponownie są zamknięte, seniorzy otrzymują realne wsparcie doradców w sprawnym i bezpiecznym kupowaniu w internecie

Według badań z internetu korzysta już 60% osób w wieku 55-64 lat, 36% w wieku 65-69 oraz 16% wśród osób 70+. Taka infolinia może być wspaniałą okazją dla seniora do rozpoczęcia przygody z siecią.

Źródło: Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Nabór kandydatów na przedstawicieli Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.