Policjanci zatrzymali seryjnych złodziei paliwa

Policjanci zatrzymali seryjnych złodziei paliwa

Funkcjonariusze z rybnickiej drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże paliwa na terenie śląskich miast. 24 i 37-latek skradzionym autem tankowali paliwo na stacjach benzynowych, a następnie odjeżdżali nie płacąc za nie.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Do zatrzymania doszło podczas rutynowego patrolu rejonu drogi regionalnej. Policjanci zauważyli wówczas osobowego seata cordobę. Funkcjonariusze skojarzyli od razu, że może być to samochód, którego kierowca i pasażer kilka godzin wcześniej skradli paliwo na terenie jednej ze stacji benzynowych w Rybniku. Co więcej, okazało się również, że mężczyźni podjeżdżali na stacje benzynowe i kradli paliwo skradzionym kilka dni wcześniej autem. 

Dalsze czynności wykazały, że złodzieje na swoim koncie mają liczne kradzieże paliwa nie tylko na terenie Rybnika, ale także Wodzisławia Śląskiego i Raciborza. Jednak podczas przeszukania, śledczy zabezpieczyli tablice rejestracyjne z różnych pojazdów, wraz z całym pękiem kluczy do stacyjek samochodowych. 24 i 37-latek usłyszeli już zarzuty i przyznali się do zarzucanych im czynów. Prokurator natomiast objął ich policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa złodziejom grozi nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Rybnik

Uwaga Dębieńsko! Jutro przerwa w dostawie wody

MOSiR Żory ma już 30 lat!

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.