Nabór kandydatów na przedstawicieli Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego

Nabór kandydatów na przedstawicieli Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego

Rozpoczął się nabór kandydatów na przedstawicieli Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Kto może kandydować?

Osoba, która:

  • zamieszkuje na terenie województwa śląskiego;
  • jest czynnym członkiem organizacji pozarządowej, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych;
  • posiada orzeczenie o niepełnosprawności, lub jest wolontariuszem, nauczycielem, rodzicem, opiekunem sprawującymi opiekę nad osobą z niepełnosprawnością.

Swoją kandydaturę można zgłosić w formularzu. Należy go wysłać w wersji pdf na adres e-mail: [email protected], w terminie do 29 stycznia 2021 r. (liczy się data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach na wskazany adres e-mail). Do zgłoszenia można dołączyć życiorys, listy gratulacyjne, dyplomy, referencje (w szczególności organizacji społecznych). Żeby zgłoszenie zostało rozpatrzone, trzeba je nadesłać prawidłowo wypełnione w danym terminie.

Przedstawicieli do Sejmiku wyłoni Komisja Wyborcza, powołana w drodze uchwały Zarządu Województwa Śląskiego. Wybrani będą reprezentować proporcjonalnie siedem okręgów wyborczych odpowiadających okręgom do Sejmiku Województwa Śląskiego zarówno pod względem zasięgu terytorialnego, jak również liczby reprezentantów. Lista osób powołanych w skład Sejmiku zostanie zamieszczona na stronie w terminie do 15.02.2021r. Regulamin znajduje się tutaj.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl