Wodzisławscy koszykarze wygrywają

Wodzisławscy koszykarze wygrywają z Gliwicami

W drugim meczu rozgrywanym w Wodzisławiu do Mistrzostw Polski U17M w strefie śląsko-opolskiej, przeciwnikiem MKSu była drużyna GTK Gliwice II.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Juniorzy – U17M MKS Wodzisław Śląski

W drugim meczu rozgrywanym w Wodzisławiu, czyli eliminacji do Mistrzostw Polski U17M w strefie śląsko-opolskiej, przeciwnikiem wodzisławian była drużyna GTK Gliwice II.

Szczególnie w pierwszych 4 minutach gry bardzo skutecznie zagrali gliwiczanie. Kolejne minuty pierwszej kwarty były bardziej wyrównane, co pozwoliło MKS –owi zakończyć ją jednopunktowym prowadzeniem.

Solidnie zaprezentowali się wodzisławianie w drugiej kwarcie. Byli skuteczni w ataku i bardzo dobrze powalczyli na tablicach. Zejście do szatni na przerwę z 18 punktową zaliczką pozwoliło im uwierzyć w szansę na końcowy sukces w tym spotkaniu.

Trzecia kwarta to dalej dobra gra gospodarzy i kilka szybkich kontrataków zakończonych łatwymi punktami. Skutkowały one odjazdem na bezpieczny dystans punktowy. Wodzisławski zespół grał na dobrym poziomie.
Niestety, nie udało im się utrzymać koncentracji w czwartej kwarcie, wygranej przez zespół z Gliwic.

Artur Szczeponek (14 zbiórek), Mikołaj Kolarski (9 zbiórek) i Jarosław Fierut (9 zbiórek) to wyróżniający się zawodnicy w zespole, bardzo dobrze zaprezentowali się w walce na tablicach. Wodzisławski team zagrał na 54% skuteczności w rzutach z gry oraz zanotował 10 skutecznych bloków w obronie.
Jesteśmy zadowoleni ze zwycięskiego meczu, jednak musimy być świadomi swoich braków – mieliśmy zbyt wiele strat, których można było uniknąć, a i w obronie mamy duże rezerwy. Musimy skorygować te błędy na kolejnych treningach i zawodach. Jest nad czym pracować.
Już za tydzień udajemy się na następny mecz, tym razem do Dąbrowy Górniczej.

mówi Marek Malik – prezes MKS Wodzisław Śląski

MKS Wodzisław – GTK Gliwice II 81:66 (24:23, 24:7, 19:10, 14:26)

Punkty dla MKS Wodzisław zdobyli: Mikołaj Kolarski 20 ( 1x3pkt ) Eval 19, Artur Szczeponek – kapitan drużyny 16 – Eval 21, Bartosz Jordan 13 ( 1x3pkt ) Jarosław Fierut 8 – Eval 18, Mateusz Michnik 8 ( 2x3pkt ) Michał Nawrocki 8, Piotr Pożarowszczyk 5 ( 1x3pkt ) Krzysztof Jargoń 3 ( 1x3pkt ) W zawodach uczestniczyli także: Maciej Łazarczyk i Ryszard Raszkiewicz. Trener zespołu Marek Malik. Kierownik zespołu Marek Michnik.

Koszykarze MKS Wodzisław Śląski biorą udział w rozgrywkach o Mistrzostwo Śląska dzięki wsparciu Miasta Wodzisław Śląski, oraz firmy MARKO – dziękujemy!