rozbój

Sprawca dwóch rozbojów – zatrzymany

Jastrzębcy śledczy zatrzymali sprawcę dwóch rozbojów. Sprawca złamał prawo podczas recydywy, dlatego grozi mu surowsza kara. Na dodatek podczas ukrywania się złamał zakaz przemieszczania się w czasie epidemii.

Pierwszy rozbój na ul. Małopolskiej

Na ulicy Małopolskiej w Jastrzębiu-Zdroju, 21 marca został zaatakowany 30 letni mężczyzna. Przestępca mu groził, pobił, pozbawił wolności, po czym okradł. Ukradł dokumenty, telefon i samochód.

Drugi rozbój na ulicy Piłsudskiego

Z kolei 3 kwietnia przy al. Piłsudskiego doszło do podobnego napadu. Napastnik pozbawił wolności 19 – latka, po czym również go okradł. Ukradł odtwarzacz mp3 oraz tablet.

Jastrzębcy śledczy powiązali obydwa napady i ustalili sprawcę. Namierzyli go w jednym z mieszkań przy ulicy Poznańskiej w Jastrzębiu-Zdroju. 5 kwietnia został tam zatrzymany. Obecnie przebywa w areszcie śledczym. Jak informuje Śląska Policja, sprawca wcześniej był już skazany za podobne przestępstwa, dlatego odpowie w warunkach recydywy, a za to kara jest o wiele surowsza.

Złamanie przepisów ograniczających przemieszczanie się

Sprawca podczas ukrywania się nie stosował się do przepisów ograniczających przemieszczanie się w związku ze stanem epidemii. Informacja ta została przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zatem sprawca może zostać ukarany grzywną w wysokości 30 000 zł.

Zdjęcie: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

pijany kierowca Previous post Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie
Czyste powietrze Next post Punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze zaprasza rybniczan

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds