rozbój

Sprawca dwóch rozbojów – zatrzymany

Jastrzębcy śledczy zatrzymali sprawcę dwóch rozbojów. Sprawca złamał prawo podczas recydywy, dlatego grozi mu surowsza kara. Na dodatek podczas ukrywania się złamał zakaz przemieszczania się w czasie epidemii.

Pierwszy rozbój na ul. Małopolskiej

Na ulicy Małopolskiej w Jastrzębiu-Zdroju, 21 marca został zaatakowany 30 letni mężczyzna. Przestępca mu groził, pobił, pozbawił wolności, po czym okradł. Ukradł dokumenty, telefon i samochód.

Drugi rozbój na ulicy Piłsudskiego

Z kolei 3 kwietnia przy al. Piłsudskiego doszło do podobnego napadu. Napastnik pozbawił wolności 19 – latka, po czym również go okradł. Ukradł odtwarzacz mp3 oraz tablet.

Jastrzębcy śledczy powiązali obydwa napady i ustalili sprawcę. Namierzyli go w jednym z mieszkań przy ulicy Poznańskiej w Jastrzębiu-Zdroju. 5 kwietnia został tam zatrzymany. Obecnie przebywa w areszcie śledczym. Jak informuje Śląska Policja, sprawca wcześniej był już skazany za podobne przestępstwa, dlatego odpowie w warunkach recydywy, a za to kara jest o wiele surowsza.

Złamanie przepisów ograniczających przemieszczanie się

Sprawca podczas ukrywania się nie stosował się do przepisów ograniczających przemieszczanie się w związku ze stanem epidemii. Informacja ta została przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zatem sprawca może zostać ukarany grzywną w wysokości 30 000 zł.

Zdjęcie: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

pijany kierowca Previous post Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie
Czyste powietrze Next post Punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze zaprasza rybniczan