instalacji OZE

176 instalacji OZE na terenie Gaszowic!

Podpisano umowę na dofinansowanie projektu OZE. W sumie 176 instalacji OZE pojawi się w przyszłym roku w domach na terenie gminy Gaszowice.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Ogniwa fotowoltaiczne, solary, kotły na biomasę, powietrzne czy pompy ciepła będą funkcjonowały w gaszowickich domach. Jak informuje gmina – 29 października br. Burmistrz Tarnowskich Gór – Arkadiusz Czech, przedstawiciel lidera projektu, podpisał w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim umowę na dofinansowanie unijnego projektu pt. „Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego”. Wartość tego projektu wynosi blisko 70 mln zł.

Projekt realizowany przy wsparciu funduszy UE obejmuje gminy: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg.

W ramach projektu zawarto 176 umów z mieszkańcami zainteresowanymi instalacjami OZE. Prowadzona jest procedura przetargowa, dzięki której nastąpi zawarcie umów z mieszkańcami. Ma to nastąpić w pierwszym kwartale Nowego Roku. Prace zaś mają się rozpocząć wiosną, a zakończyć z końcem przyszłego roku. O kolejności będą decydowali wykonawcy.

Urząd Gminy Gaszowice będzie wzywał mieszkańców do podpisania aneksów do umów. Nastąpi to po wyłonieniu wykonawców. Miasto prosi, by mieszkańcy oczekujący na montaż instalacji (jako uczestnicy projektu) nie montowali instalacji OZE na własną rękę. Zgodnie z zapisami Regulaminu naboru deklaracji udziału w projekcie „nie przewiduje się wymiany obecnie eksploatowanych źródeł OZE na nowe, a także ich rozbudowy”.

Źródło i zdjęcie: Gmina Gaszowice

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

dotacje Previous post Dofinansowanie do wymiany kotłów
szkoła w gogołowej mszana Next post Szkoła Podstawowa w Gogołowej dziękuje dyrektorce