dotacje

Dofinansowanie do wymiany kotłów

W styczniu 2021 roku ruszy nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany kotłów w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Urząd Gminy w Mszanie informuje, że w styczniu 2021 roku ruszy nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany kotłów w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

Nabór ten jest przeznaczony dla osób zamierzających zrealizować inwestycję w roku 2021. Co więcej, złożenie wniosku jest równoznaczne z przystąpieniem do udziału w programie i koniecznością wykonania zadania w 2021 roku.

Dofinansowanie udzielane będzie w wysokości 40% kosztów kwalifikowanych – nie więcej niż 5.000 zł na zakup i montaż kotła węglowego lub na pellet oraz w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych – nie więcej niż 5.000 zł na zakup i montaż kotła gazowego.


Gmina informuje, że wniosek należy złożyć w terminie od 11.01.2021r. do 22.01.2021 do godz. 14.00.

Jak złożyć wniosek

Wniosek można będzie złożyć:

  • osobiście do skrzynki podawczej znajdującej się na parterze w Urzędzie Gminy Mszana,
  • drogą elektroniczną, opatrzony podpisem kwalifikowalnym, w tym przypadku liczyć będzie się data wpływu do Urzędu,
  • pocztą na adres: Urząd Gminy Mszana, ul. 1 Maja 81, 44-325 Mszana, w tym przypadku liczyć będzie się data wpływu do Urzędu.

Co więcej, wnioski wraz z niezbędnymi oświadczeniami będzie można pobrać w Punkcie Obsługi Klienta oraz ze strony internetowej Gminy Mszana.

Warto pamiętać, że spośród złożonych wniosków w drodze losowania ustalona zostanie kolejność przyznawanych dotacji. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju losowanie odbywać się będzie on-line dnia 27.01.2021r. o godz. 13.00. Relację z losowania mieszkańcy mogą obserwować przede wszystkim stronie Gminy Mszana: mszana.ug.gov.pl w odnośniku: „Transmisja Sesji Rady Gminy”.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu (32) 475-97-59 w Referacie Gospodarki Komunalnej i Funduszy Zewnętrznych. Wnioski można znaleźć na stronie gminy.

Źródło i grafika: Gmina Mszana

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

szpital Previous post Świąteczny prezent od Eko-Okien dla powiatowych szpitali
instalacji OZE Next post 176 instalacji OZE na terenie Gaszowic!