kontener

Zbiórka na kolejny kontener do Afryki

Powoli kończy się kolejna zbiórka na kontener Stowarzyszenia Przyjaciół Afryki „Hope for Kids”, które pomaga małym Gambińczykom. Jej celem jest im pomagać, aby na ich twarzach zagościł uśmiech choć na chwilę, wysyłając potrzebne im artykuły i odzież.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W tym miejscu warto przypomnieć nasz wywiad, który przeprowadziliśmy w lutym z panią Celiną Zasadzińską, założycielką Stowarzyszenia Przyjaciół Afryki „Hope for Kids”, które pomaga małym Gambińczykom. Pani Celina wraz ze Stowarzyszeniem cały czas organizuje zbiórki darów, które kolejny już raz zostaną przetransportowane drogą morską, kontenerem do Afryki.

Stowarzyszenie „Hope for Kids” w swoim krótkim dorobku wysłało dwa kontenery do Gambii. Teraz zbierają na trzeci kontener. Zapewnili 66 dzieciom możliwość kształcenia się w szkole, poprzez znalezienie im ,,wirtualnych rodziców”, którzy opłacili roczny koszt nauki.

To nie koniec! Osobiście odwiedzili trzy szkoły, zapoznając się z ich potrzebami, a także zobaczyli jak żyją na co dzień dzieci i ich rodziny. Jak informują Organizatorzy zbiórki:

Potrzeby są ogromne w kraju, który nie ma nic (przemysłu, rolnictwa) ,słabo rozwinięta jest edukacja dzieci, a tym samym ich przyszłość. My staramy się im pomóc chociaż w minimalnym stopniu

Powoli dobiega końca kolejna zbiórka darów, a co za tym idzie zbiórka pieniędzy na wysyłkę kolejnego kontenera.

Jak można pomóc?

Można wspomóc akcję klikając tutaj. Całym czasem można wspierać także rzeczowo. Zrobić przegląd szafy, wybrać letnie ubrania, bądź zakupić inne artykuły, np. szkolne i przekazać Stowarzyszeniu. Warto jednak w tym miejscu przypomnieć sobie słowa z wywiadu, o tym jak ciężko przeprowadzić taką zbiórkę:

Ciężko. Ludzie oddają wiele darów, niestety nie wszystko się nadaje. Czasami są to rzeczy zniszczone. Czasami są dobrej jakości, ale zupełnie nieużyteczne w Afryce. Każda jedna rzecz musi być bardzo dokładnie przejrzana. Czasem jest prana i prasowana, zanim zostanie zapakowana. Przygotowałam około 500 paczek. Było to bardzo wiele wieczorów, czasami i nocy. Każda paczka ma ok. 20-30 kg. Do tego dochodzi zbiórka pieniężna. Trzeba się trochę nagimnastykować, aby ludzie nam zaufali i uwierzyli, że zbiórka jest w dobrym celu i jest prawdziwa

Można także sprzedać lub coś zakupić na specjalnym bazarku.

Do akcji przyłącza się coraz więcej osób. Jak poinformowało Stowarzyszenie w swoich mediach społecznościowych:

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ornontowicach, dzieci tamtejszej szkoły miały możliwość przyniesienia darów dla Szkoły YOUNG FRMERS NURSERY SCHOOL w Gambii. Mimo, że szkoła została zamknięta w połowie zbiórki uczniowie i przedszkolaki ofiarowali dużo darów. Oprócz przyborów szkolnych, zeszytów, farb, bloków itp. nie zabrakło mydła.
Dziękujemy z całego serca każdemu uczniowi za okazany dar dla drugiego ucznia

Stowarzyszenie wielokrotnie wspierało także polskie dzieci, wysyłając odzież w Bieszczady.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Rozmawialiśmy z Celiną Zasadzińską, założycielką Stowarzyszenia Przyjaciół Afryki „Hope for Kids”

kradzież Previous post Niecodzienna kradzież
Next post Pomoc dla sprzedawców kwiatów