XV Żorski Bieg Uliczny

XV Żorski Bieg Uliczny

Wielkimi krokami zbliża się XV Żorski Bieg Uliczny. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach prezentuje aktualny plakat wraz z prezentacją sponsorów oraz patronów tegorocznej edycji.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Żorski Bieg Uliczny, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, to szczególne wydarzenie na biegowej mapie Żor. 16 października odbędzie się jeszcze bardziej wyjątkowa, bo już piętnasta edycja tej imprezy, która w tym roku zbiega się również z całorocznymi obchodami 750 rocznicy Urodzin Miasta Żory! To niepowtarzalna okazja by „Świętować razem” doświadczając niesamowitych, sportowych emocji. Zawodnicy jak zawsze rywalizować będą w “Biegu głównym na 10 km” posiadającym atest, natomiast osoby traktujące sport bardziej rekreacyjnie będą mogły uczestniczyć w „Biegu po zdrowie na dystansie 2,5 km”. Limit w każdym z biegów jest inny i wynosi: 600 osób w biegu na 10 km oraz 750 osób w biegu na 2,5 km (750 osób na 750 lat miasta). Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń, zatem nie warto odkładać decyzji o starcie na ostatnią chwilę.

Dla wszystkich uczestników biegów czekają atrakcyjne pakiety startowe oraz możliwość uczestniczenia w konkursie z nagrodami. Zawodnicy biegu głównego będą mogli rywalizować aż w 12 kategoriach wiekowych oraz kategorii generalnej kobiet i mężczyzn. Z okazji jubileuszu we wszystkich kategoriach organizator zwiększył w tym roku pulę nagród finansowych. Miłą niespodzianką z pewnością będzie również tegoroczny projekt medalu, który otrzyma każda osoba na mecie.

Zapisy

Informujemy, że w Biegu Głównym (10 km) zapisanych jest 277 osób, więc pozostało wolnych 323 miejsc. Od 17 września obowiązywało będzie wyższe wpisowe 70 zł, dlatego zachęcamy do nieodkładania decyzji o starcie na ostatnią chwilę

informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Podczas „Żorskiego Biegu Ulicznego” startom na dystansie 10 km towarzyszy także rekreacyjny Bieg po zdrowie (2,5 km). Frekwencja na dzień dzisiejszy wynosi 290 osób. Do wypełnienia limitu pozostało 460 miejsc. Decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń (do dnia 06.10.2022 – kwota 10,00 zł od osoby).

Linki do zapisów znajdują się tutaj.

Wkrótce zaprezentowany zostanie gość specjalny jubileuszowej edycji biegu.

AKTUALIZACJA

Mamy do was złą i zarazem dobrą wiadomość – Iga Baumgart-Witan zamiast Natalii Kaczmarek podczas Żorskiego Biegu Ulicznego.

Tak czasami bywa, że trzeba zmienić nakreślone wcześniej plany. Niedawno informowaliśmy was że gościem specjalnym naszego biegu będzie Natalia Kaczmarek. Niestety pilne sprawy osobiste Pani Natalii sprawiły, że w tym roku nie pojawi się Żorach. I to właśnie ta zła wiadomość.

Ale tak jak na zawodach w sztafecie tak i teraz przekazała symboliczną pałeczkę do udziału w żorskim biegu swojej koleżance z drużyny. Finał jest taki że mamy dla was tą dobrą wiadomość, Iga Baumgart-Witan zawita do Żor 16 października. Iga jest utalentowaną polska lekkoatletką, specjalizująca się w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie. Mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzynią olimpijską w sztafecie 4 × 400 metrów. Srebrną i brązowa medalistką Mistrzostw Świata oraz Mistrzynią Europy w sztafecie 4 × 400 metrów. A niedawno, bo podczas sierpniowych Mistrzostw Europy w Monachium wywalczyła ze swoimi koleżankami ze sztafety srebrny medal. Nasz gość tak jak zwykle będzie podczas biegu rozdawał autografy, udzielał wywiadów, pozował do zdjęć wraz z uczestnikami imprezy i oczywiście wręczał nagrody zwycięzcom biegu.

Rezerwujcie już czas i zapisujcie się na Żorski bieg uliczny. Zapisy do 6 października

informuje MOSiR Żory

Informacja: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

XII Memoriał Pożarniczy Previous post XII Memoriał Pożarniczy
Wielki powrót Tomka z Guardians Team! Next post Wielki powrót Tomka z Guardians Team!