urząd

Wydłużona lista zadań urzędów

W związku z odmrażaniem gospodarki, została wydłużona lista zadań urzędów. Od 22 kwietnia urzędy będą wykonywać więcej zadań, które są związane z obsługą obywateli. Jest to możliwe, w związku z częściowym znoszeniem ograniczeń, związanych z CONVID-19.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który zebrał się w sobotę, dyskutował o harmonogramie odmrażania gospodarki, w związku z epidemią koronawirusa. Dziś wchodzi w życie pierwszy etap programu, o czym pisaliśmy tutaj.

Jak poinformował rzecznik rządu, Piotr Müller:

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego przychylił się podczas sobotniego posiedzenia do wniosku ministra spraw wewnętrznych i administracji, aby uruchomić niezbędną obsługę dla obywateli w administracji publicznej, w tym administracji samorządowej. Odbędzie się to przy zachowaniu wysokich wymogów sanitarnych

Do projektu rozporządzenia, dotyczącego częściowego znoszenia ograniczeń, związanych z koronawirusem, została więc wprowadzona poprawka, która dokładnie określa, co należy rozumieć jako „zadania niezbędne” dla obywateli, takie jak: ewidencja ludności, dowody osobiste, pomoc społeczna, usługi komunalne, działanie urzędów pracy, wsparcie przedsiębiorców, wydanie prawa jazdy i dokumentów komunikacyjnych, decyzje architektoniczno-budowlane i inne, związane z inwestycjami, np. dotycząe ochrony środowiska.

Jak informuje wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Paweł Szefernaker:

Te zadania, najpóźniej od środy, wszystkie urzędy administracji publicznej powinny realizować. Duża część urzędów do tej pory wykonywała część z tych obowiązków, ale niektóre z tych zadań nie wszędzie były wykonywane. Chcemy więc, aby te zadania były jednolite w skali kraju

Przepis obowiązuje od środy, by dać urzędnikom czas na wznowienie działań. Urzędy muszą zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

przestępstwo w sieci Previous post Uwaga na oszustów! Wyłudzają kody BLIK
drogeria Next post Kradli perfumy w rybnickich galeriach