urząd

Wydłużona lista zadań urzędów

W związku z odmrażaniem gospodarki, została wydłużona lista zadań urzędów. Od 22 kwietnia urzędy będą wykonywać więcej zadań, które są związane z obsługą obywateli. Jest to możliwe, w związku z częściowym znoszeniem ograniczeń, związanych z CONVID-19.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który zebrał się w sobotę, dyskutował o harmonogramie odmrażania gospodarki, w związku z epidemią koronawirusa. Dziś wchodzi w życie pierwszy etap programu, o czym pisaliśmy tutaj.

Jak poinformował rzecznik rządu, Piotr Müller:

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego przychylił się podczas sobotniego posiedzenia do wniosku ministra spraw wewnętrznych i administracji, aby uruchomić niezbędną obsługę dla obywateli w administracji publicznej, w tym administracji samorządowej. Odbędzie się to przy zachowaniu wysokich wymogów sanitarnych

Do projektu rozporządzenia, dotyczącego częściowego znoszenia ograniczeń, związanych z koronawirusem, została więc wprowadzona poprawka, która dokładnie określa, co należy rozumieć jako „zadania niezbędne” dla obywateli, takie jak: ewidencja ludności, dowody osobiste, pomoc społeczna, usługi komunalne, działanie urzędów pracy, wsparcie przedsiębiorców, wydanie prawa jazdy i dokumentów komunikacyjnych, decyzje architektoniczno-budowlane i inne, związane z inwestycjami, np. dotycząe ochrony środowiska.

Jak informuje wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Paweł Szefernaker:

Te zadania, najpóźniej od środy, wszystkie urzędy administracji publicznej powinny realizować. Duża część urzędów do tej pory wykonywała część z tych obowiązków, ale niektóre z tych zadań nie wszędzie były wykonywane. Chcemy więc, aby te zadania były jednolite w skali kraju

Przepis obowiązuje od środy, by dać urzędnikom czas na wznowienie działań. Urzędy muszą zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

przestępstwo w sieci Previous post Uwaga na oszustów! Wyłudzają kody BLIK
drogeria Next post Kradli perfumy w rybnickich galeriach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds