Wstrząs w Barbórkę. Poszukiwani dwaj Górnicy

Wstrząs w Barbórkę. Poszukiwani dwaj Górnicy

Podczas, gdy Górnicy obchodzą dziś swoje wielkie Święto, na kopalni Bielszowice doszło do wstrząsu. Według pierwszych informacji Wyższego Urzędu Górniczego nie ma kontaktu z dwoma pracującymi pod ziemią górnikami. Trwa akcja ratownicza.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Do wstrząsu doszło ok. godziny 8:52. w kopalni Bielszowice, należącej do Polskiej Grupy Górniczej. Jak poinformował dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego do wypadku doszło w rejonie ściany 001Z, w pokładzie 504, ok. 780 metrów pod ziemią.

Jak informuje RMF 24:

Magnituda wstrząsu wyniosła ok. 2,5. Akcję ratowniczą rozpoczęto ok. 9.30

Po wstrząsie w tym rejonie została przerwana łączność i spadł przepływ powietrza. Nie ma kontaktu z dwoma górnikami.

Na miejscu są ratownicy z kopalni, zostali też powiadomieni ratownicy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.

Zdjęcie: Wikipedia

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.