zastępca odwołany

Wiceprezydent Raciborza – odwołany

Prezydent Raciborza – Dariusz Polowy odwołał wiceprezydenta Michała Fitę. Zarzucił mu opieszałość w pracach nad nowym lodowiskiem, strategią i sprawami mieszkaniowymi. Odwołany wiceprezydent skomentował sprawę.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Poszło o lodowisko

Wczoraj po południu, podczas konferencji prasowej prezydent Raciborza odwołał Michała Fitę z funkcji wiceprezydenta. Jako powód wymienił opieszałość Fity w pracach nad koncepcją nowego lodowiska (Ficie zajęło to kilkanaście miesięcy, jemu kilka), strategią, sprawami mieszkaniowymi i dużymi kosztami jego pracy – około 200 tys. zł od początku kadencji.

Prezydent twierdzi, iż umówił się na jazdę po nowym lodowisku zimą przyszłego roku z samym posłem i wiceministrem Michałem Wosiem, a co za tym idzie – chce tego terminu dotrzymać. Odwołany Michał Fita był wspierany przez Wosia, co oznacza rozpad koalicji rządzącej w mieście.

Prezydent nie ma większości w Radzie Miasta. Głosami koalicyjnych radnych Dariusz Polowy nie otrzymał wotum zaufania za 2019 r. Dariusz Polowy i Michał Fita rywalizowali w wyborach 2018 r.

Odwołany wiceprezydent skomentował sprawę e mediach społecznościowych

Michał Fita tak skomentował sprawę w swoich mediach społecznościowych:

Szanowni Mieszkańcy Raciborza,
Bardzo serdecznie pragnę podziękować za zaufanie jakim obdarzyli mnie Państwo zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze wyborów popierając nowego kandydata w wyborach prezydenckich.
Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie Państwo do realizacji pozytywnych zmian w naszym mieście.
Nie będę komentował argumentów, jakie „uzasadniały” decyzję Pana Prezydenta Dariusza Polowego o moim odwołaniu.
W działaniach jakie podejmowałem zawsze kierowałem się dobrem mieszkańców i miasta oraz literą prawa. Miałem swój pomysł na rozwój Raciborza, który zyskał uznanie w Państwa oczach, na spowodowanie aby nam, raciborzanom, żyło się tu lepiej, bardziej komfortowo, a przede wszystkim bezpieczniej. Niestety nie mogłem zrealizować w pełni swojej wizji, z racji pełnionej przeze mnie funkcji v-ce prezydenta, ponieważ to wyłącznie prezydent akceptuje wszelkie kierunki działań i zmian. Uważam, że swój czas w służbie mieszkańcom wykorzystałem skutecznie i nadal będę wspierał każde pozytywne działania dla miasta.
Dziękuję serdecznie wszystkim współpracownikom, którzy rzetelnie wypełniali swoje obowiązki, tym bardziej w trudnych pandemicznych czasach.
Niezależnie od tego jakie zajmuję służbowe stanowisko, nie zamierzam poprzestawiać w działaniach na rzecz dobra miasta i w służbie mieszkańcom.
Życząc zdrowia pozostaję z wyrazami szacunku
Michał Fita

Zdjęcie pochodzi z mediów społecznościowych Michała Fity.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Fundacja Ramża – upadek. Co na to Burmistrz i Wicestarosta?

wypadek Previous post Wypadek na rondzie w Rybniku
czerwona strefa Next post Nauczanie zdalne i czerwona strefa od soboty