zastępca odwołany

Wiceprezydent Raciborza – odwołany

Prezydent Raciborza – Dariusz Polowy odwołał wiceprezydenta Michała Fitę. Zarzucił mu opieszałość w pracach nad nowym lodowiskiem, strategią i sprawami mieszkaniowymi. Odwołany wiceprezydent skomentował sprawę.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Poszło o lodowisko

Wczoraj po południu, podczas konferencji prasowej prezydent Raciborza odwołał Michała Fitę z funkcji wiceprezydenta. Jako powód wymienił opieszałość Fity w pracach nad koncepcją nowego lodowiska (Ficie zajęło to kilkanaście miesięcy, jemu kilka), strategią, sprawami mieszkaniowymi i dużymi kosztami jego pracy – około 200 tys. zł od początku kadencji.

Prezydent twierdzi, iż umówił się na jazdę po nowym lodowisku zimą przyszłego roku z samym posłem i wiceministrem Michałem Wosiem, a co za tym idzie – chce tego terminu dotrzymać. Odwołany Michał Fita był wspierany przez Wosia, co oznacza rozpad koalicji rządzącej w mieście.

Prezydent nie ma większości w Radzie Miasta. Głosami koalicyjnych radnych Dariusz Polowy nie otrzymał wotum zaufania za 2019 r. Dariusz Polowy i Michał Fita rywalizowali w wyborach 2018 r.

Odwołany wiceprezydent skomentował sprawę e mediach społecznościowych

Michał Fita tak skomentował sprawę w swoich mediach społecznościowych:

Szanowni Mieszkańcy Raciborza,
Bardzo serdecznie pragnę podziękować za zaufanie jakim obdarzyli mnie Państwo zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze wyborów popierając nowego kandydata w wyborach prezydenckich.
Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie Państwo do realizacji pozytywnych zmian w naszym mieście.
Nie będę komentował argumentów, jakie „uzasadniały” decyzję Pana Prezydenta Dariusza Polowego o moim odwołaniu.
W działaniach jakie podejmowałem zawsze kierowałem się dobrem mieszkańców i miasta oraz literą prawa. Miałem swój pomysł na rozwój Raciborza, który zyskał uznanie w Państwa oczach, na spowodowanie aby nam, raciborzanom, żyło się tu lepiej, bardziej komfortowo, a przede wszystkim bezpieczniej. Niestety nie mogłem zrealizować w pełni swojej wizji, z racji pełnionej przeze mnie funkcji v-ce prezydenta, ponieważ to wyłącznie prezydent akceptuje wszelkie kierunki działań i zmian. Uważam, że swój czas w służbie mieszkańcom wykorzystałem skutecznie i nadal będę wspierał każde pozytywne działania dla miasta.
Dziękuję serdecznie wszystkim współpracownikom, którzy rzetelnie wypełniali swoje obowiązki, tym bardziej w trudnych pandemicznych czasach.
Niezależnie od tego jakie zajmuję służbowe stanowisko, nie zamierzam poprzestawiać w działaniach na rzecz dobra miasta i w służbie mieszkańcom.
Życząc zdrowia pozostaję z wyrazami szacunku
Michał Fita

Zdjęcie pochodzi z mediów społecznościowych Michała Fity.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Fundacja Ramża – upadek. Co na to Burmistrz i Wicestarosta?

wypadek Previous post Wypadek na rondzie w Rybniku
czerwona strefa Next post Nauczanie zdalne i czerwona strefa od soboty

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds