Weronika Duraj znowu pojechała po zwycięstwo! Tym razem na Mistrzostwach i Pucharze Polski Enduro

Weronika Duraj znowu pojechała po zwycięstwo! Tym razem na Mistrzostwach i Pucharze Polski Enduro

Weronika Duraj to nastolatka dobrze znana już całej Polsce. Jest mieszkanką Czerwionki-Leszczyn, wychowanką Stowarzyszenia Enduro Czerwionka. Reprezentuje Klub Hawi Racing Team, a teraz pojechała po kolejne zwycięstwo! Swój debiut w Pucharze Polski Enduro rozpoczęła kolejno pierwszym i drugim miejscem!

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

O niesamowitym talencie Weroniki Duraj pisaliśmy już kiedyś tutaj. Jest pilną, systematyczną uczennicą i utalentowaną mieszkanką Czerwionki-Leszczyn. Na swoim koncie ma liczne zwycięstwa i walczy do samego końca. W Zeszłym roku została Mistrzynią Okręgu Łódzkiego Cross Country w klasie Kobiet 2020. Z zaplanowanych sześciu rund, odbyły się wtedy 4 – Buczek, Rzgów, Biskupice i Nierada. Oczywiście, wygrała je wszystkie, czym zapracowała na swój tytuł.

Weronika Duraj

Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski Enduro

Teraz mogła się sprawdzić w zupełnie nowej rywalizacji, jaką jest I i II Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro w Chełmnie, która odbyła się 15 i 16 maja. Organizatorem zawodów był KM Wisła Chełmno, który powstał w 1946 roku.

Pierwszego dnia swój debiut zaliczyła na pierwszym miejscu po 6 próbach. Wygrała ze zdobywczynią ubiegłorocznego Pucharu – Małgorzatą Zalewską.

Zaś drugiego dnia, jak możemy przeczytać w jej mediach społecznościowych:

Sobota – miejsce 1.
Niedziela – miejsce 2.
Zawody zaliczam do udanych, niedziela przyniosła sporo emocji, złej pogody, ale wiem jedno – jak na mój wiek i pierwszy start 250 nie zawiodłam siebie ani kondycyjnie, ani emocjonalnie.
Dziękuję wszystkim, którzy trzymali kciuki oraz tym dzięki którym mogłam tam być

W niedzielę stanęła na podium między Małgorzatą Zalewską, a Dominiką Orlik.

Weronika zmieniła także swój szczęśliwy numer 206 na 226, który jak się okazuje jest tak samo szczęśliwy. Jak tłumaczy nam sama zainteresowana – zmiana numeru jest spowodowana tym, iż 206 był już zajętym numerkiem na mistrzostwach. Jak mówi nam jej mama, Anna Duraj:

Tak więc kolejny rozdział zaczął się z nowym numerem

Jej codzienne zmagania, treningi i liczne zwycięstwa (których mimo młodego wieku ma sporo) można śledzić na jej Facebooku. W tym roku skończy 15 lat.

Mimo, że jest niewątpliwie jednym z najzdolniejszych sportowców w gminie, ma za sobą wiele zwycięstw, reprezentuje Klub Hawi Racing Team, wystąpiła w programie „Dzień Dobry TVN”, zajęła najwyższe miejsce w pucharze Polski Enduro – nie uzyskała stypendium sportowego od Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Wiesława Janiszewskiego.

Na szczęście Weronika ma przy sobie wielu przyjaciół i kochających rodziców, na których zawsze może liczyć.

Zdjęcia: Weronika Duraj

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.