Nowe hotspoty w Czerwionce-Leszczynach

Nowe hotspoty w Czerwionce-Leszczynach

Na terenie Czerwionki-Leszczyn działają nowe hotspoty, czyli punkty dostępu umożliwiające bezpłatne połączenie z internetem. Nowe udogodnienia powstały w 5 miejscach gminy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Jak wyjaśnił główny specjalista ds. dostępności w UGiM Czerwionka-Leszczyny Michał Stokłosa:

Oddajemy pięć nowych lokalizacji, w których będzie można skorzystać z bezpłatnego dostępu do publicznych sieci WiFi – są to tak zwane hotspoty. Do tej pory hotspot działał na terenie Placu Rekreacyjnego w Czerwionce i bezpłatny dostęp do internetu spotkał się tam z pozytywnym odbiorem(…)

Wybierając lokalizacje dla kolejnych hotspotów kierowaliśmy się przede wszystkim natężeniem odwiedzalności tych miejsc przez naszych mieszkańców. Jeżeli tworzymy hotspot, to robimy to po to, żeby jak największa liczba osób mogła z niego skorzystać, muszą to być więc miejsca, z których korzysta wiele osób – stąd wybór konkretnych lokalizacji na terenie Czerwionki-Leszczyn

Na terenie Czerwionki-Leszczyn punkty hotspot zostały zlokalizowane w następujących miejscach:

  • Targowisko Miejskie, ul. 3 Maja
  • Centrum Usług Społecznych, ul. Młyńska
  • Zameczek w Leszczynach
  • Orlik w Czerwionce, ul. Kombatantów
  • Rynek w Dębieńsku, ul. Bełkowska – ul. Zabrzańska

Gmina znalazła się w gronie 3400 miast i gmin z Europy, które otrzymały dofinansowanie w postaci bonu na kwotę 15 tysięcy euro (ponad 64 tys. zł). W ramach instrumentu „Łącząc Europę (CEF) – WiFi4EU” przyznano 371 bonów dla wnioskodawców z Polski. Natomiast samych wniosków złożono ponad 10 tysięcy z 30 krajów. Łączna pula środków finansowych przeznaczona do rozdysponowania w skali całej Unii Europejskiej wynosiła 51 milionów euro.

Jak informuje gmina, inicjatywa WiFi4EU jest programem wsparcia na rzecz bezpłatnego dostępu do Wi-Fi. w. Dzięki temu społeczności będą w większym stopniu korzystać z jednolitego rynku cyfrowego, użytkownicy uzyskają dostęp do społeczeństwa gigabitowego, zwiększą się umiejętności cyfrowe, a usługi publiczne świadczone w tych przestrzeniach zostaną uzupełnione o dodatkowe możliwości. Bony WiFi4EU mogą być wykorzystywane do sfinansowania instalacji zupełnie nowej publicznej sieci Wi-Fi. A także do modernizacji istniejącej publicznej sieci Wi-Fi bądź też do rozszerzenia zasięgu istniejącej publicznej sieci Wi-Fi. Zainstalowana sieć nie może powielać istniejących bezpłatnych ofert prywatnych lub publicznych o podobnych właściwościach, w tym o podobnej jakości

Informacja i zdjęcie: UGiM w Cz-L

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.