Weronika wygrywa w Romanówce

Weronika Duraj znów wygrywa Puchar Polski w Romanówce

Weronika znowu wygrywa Mistrzostwa i Puchar Polski w Romanówce. I znowu – dwa dni z rzędu!

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Werka to dziewczyna dobrze znana w Polsce. Jest mieszkanką Czerwionki-Leszczyn, wychowanką Stowarzyszenia Enduro Czerwionka. Ma za sobą wiele zwycięstw, reprezentuje Klub Hawi Racing Team, wystąpiła w programie „Dzień Dobry TVN” i „Dzikie budziki” TVP Katowice. Z kolei teraz spełnia swoje marzenia i ambicje między innymi w Pucharze Polski Enduro. Wcześniej nie było to możliwe ze względu na zbyt młody wiek.

15 i 16 maja zajęła kolejno 1 i 2 miejsce w I i II Rundzie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro w Chełmnie.

Z kolei 19 i 20 czerwca zajęła za każdym razem pierwsze miejsce w V i VI Rundzie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro we Wrocławiu.

Fanów Weroniki Duraj już wcale nie dziwi, że wygrała także w Romanówce (woj. podlaskie, gmina Siemiatycze):

Mistrzostwa i Puchar Polski Romanówka Dzień 1.
Klasyczne Enduro jadę po raz pierwszy w życiu i Wam powiem – ekstra! 160 km, których nie odczułam, jechało mi się doskonale. Dziś ukończyłam dzień na 1 pozycji, jutro jedziemy dalej.
Trzymajcie Kciuki.
Ja nie odpuszczę gazu!

napisała Weronika Duraj na swoim FB po pierwszym dniu zmagań

Drugiego dnia ta utalentowana nastolatka także ukończyła zawody na pierwszym miejscu!

Mistrzostwa i Puchar Polski Enduro – 2 dni zmagań, w sumie 280 km przejechanych. Warunki exstrem.
Wracam szczęśliwa do domu, przejechane i ukończone na 1 pozycji.
Jako jedyna przyjechałam o czasie na Finish. Tym bardziej się cieszę.
Ogólna przewaga 2 dni to 19 min. Dziękuję wszystkim za wsparcie, pomoc, zaangażowanie.
Tato, Mamo – kocham Was. Dziewczyny, świetna jazda. I wszyscy na paddocku – za każde słowo, pomoc, gest – dziękuję (…)

podsumowała Weronika drugi dzień zmagań w swoich mediach społecznościowych

Sukcesy Karlika Duraja

Co ciekawe, jej tata i trener także wziął udział w zawodach. W sobotę zajął 4 miejsce, zaś w niedzielę zdobył 3 miejsce na podium:

2 dni zmagań Pucharu Polski Enduro.
Sobota – pozycja 4. Jechało mi się fajnie. Niedziela – warunki dużo gorsze – deszcz, a pomimo tego jechało mi się jeszcze lepiej! Zajęta pozycja 3!
Wynik 2 dniowy: 4 pozycja, ale w klasyfikacji generalnej wskoczyłem oczko wyżej – na 4 pozycję.