zwycięstwo wodzisławskich koszykarzy

Ważne zwycięstwo wodzisławskich koszykarzy!

Trwają śląskie rozgrywki koszykówki chłopców w kategorii U15M (kadeci) z udziałem drużyny MKS Wodzisław Śląski. Rywalizacja jest obecnie w fazie eliminacji grupowych. Szesnaście drużyn podzielonych zostało na cztery grupy, z których po dwa najlepsze zespoły awansują do finału A (walka o mistrzostwo Śląska oraz miejsca premiowane awansem do rozgrywek ogólnopolskich).

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Nasza drużyna o drugie miejsce i awans do finału A walczy bezpośrednio z zespołem UKS MOS Opole, ponieważ zespół z Rybnika bez porażki jest poza zasięgiem

relacjonuje trener drużyny, Mirosław Pielorz

W czwartek 27.10.2022 roku, koszykarze MKS Wodzisław Śl. pojechali na mecz rewanżowy do Opola. Pierwsza konfrontacja drużyn miała miejsce w Wodzisławiu Śl., gdzie po zaciętym pojedynku lepsi byli wodzisławianie, wygrywając różnicą 12 punktów.

Mecz rewanżowy zapowiadał się także bardzo ciekawie i spodziewaliśmy się trudnej przeprawy. Tak było w rzeczywistości, ponieważ mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty i wyrównany

dodaje Mirosław Pielorz

Pierwsza kwarta zakończyła się niewielkim prowadzeniem wodzisławian – 19:16, w drugiej kwarcie nastąpił remis 18:18. Po trzeciej kwarcie na prowadzenie czterema punktami wyszedł zespół z Opola, który także lepiej rozpoczął ostatnią część meczu, uciekając wodzisławskim koszykarzom na dystans 10 punktów.

Jednak koszykarze z MKS Wodzisław „wzięli się do roboty”. Przede wszystkim dzięki bardzo dobrej obronie na całym boisku, po celnym rzucie za trzy punkty Jakuba Jachimowicza w 36 minucie meczu, wyszli ponownie na prowadzenie – 62:61. Wobec ich agresywnej obrony i skutecznej gry w ataku w końcowej części meczu, drużyna z Opola była zupełnie bezradna. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem – 80:66.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Filip Pielorz, który zdobył 26 punktów i zagrał bardzo dobrze w obronie. Wyróżnili się także Jakub Jachimowicz (trzy celne rzuty za 3 punkty) oraz Wojciech Gawliczek, na którego dobrą grę zawsze można liczyć.

Warto jednak podkreślić, że wszyscy chłopcy wykazali się bardzo dużą ambicją oraz zaangażowaniem, wysocy zawodnicy walczyli dzielnie pod koszami, natomiast wszyscy wchodzący dawali dobre zmiany zwłaszcza w grze obronnej

mówi trener Pielorz

Dzięki temu zwycięstwu zespół MKS Wodzisław Śl. bardzo zbliżył się do awansu do finału A i rywalizacji z najlepszymi drużynami na Śląsku.

W meczu uczestniczyli:

Górny rząd od lewej: Michał Borkowski, Damian Głuchowski, Kacper Lamla, Wojciech Gawliczek, Bartosz Pierzycki, Maciej Cuber.
Dolny rząd od lewej: Jakub Jachimowicz, Oskar Nowak, Filip Pielorz, Kamil Ochodek (kapitan drużyny), Wojciech Hynek.

Materiały: MKS Wodzisław Śląski

poszukiwany niebezpieczny mężczyzna Previous post Poszukiwany niebezpieczny mężczyzna