Unia Książenice z problemami finansowymi

Unia Książenice z problemami finansowymi

Problemy finansowe IV ligowej Unii Książenice. Czy zrzutka uratuje klub przed wycofaniem się z IV ligi?


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Unia Książenice jak taran szła w ligowej hierarchii. Efektem tego jest jej obecność w IV lidze śląskiej. Idzie jej tak dobrze, że zajmuje po rundzie jesiennej drugie miejsce w tabeli. Wszystko to nawet bez własnego stadionu, który jest w ciągłym dostosowywaniu do wymogów IV ligi. Unia swoje mecze rozgrywa na boisku w Bełku.

Dramatyczny apel Unii

15 lutego na profilu Unii pojawił się dramatyczny apel:

W tym roku nasz Klub świętowałby 20-lecie istnienia po reaktywacji. Od momentu wznowienia działalności Unia Książenice awansowała z najniższego szczebla rozgrywek ligowych, tj. klasy „ C” do IV Ligi, w której obecnie zajmuje 2. miejsce.Niestety problemy finansowe, które dotknęły nasz Klub zmuszają nas zwrócić się do Was o pomoc!

(…)Na dzień dzisiejszy jesteśmy zmuszeni wycofać zespół Unii Książenice z rundy rewanżowej sezonu 2020/2021 rozgrywek IV ligi, dlatego nasz apel to ostatnia deska ratunku przed wycofaniem drużyny przed zbliżająca się rundą.”

W tym samym poście zarząd prosi potencjalnych sponsorów o wsparcie i oferuje miejsce na reklamę. Koszy są dość duże. Według informacji brakuje blisko 50 tys. zł na dokończenie sezonu.

Warto dodać, że Unia w tym roku mogła liczyć na wsparcie z miasta w wysokości 72 000zł. To jednak za mało, by rywalizować na tym poziomie rozgrywkowym. Miasto również wykupuje ziemię, na której znajduje się boisko w Książenicach by partycypować w kosztach utrzymania. Informowaliśmy również o budowie nowych trybun na obiekcie Unii.

Zrzutka kibiców

Klub jednak nie czeka z założonymi rękami. Uruchomiono zbiórkę internetową na spięcie budżetu. Proszeni o wsparcie są kibice i sympatycy klubu.

Zbiórkę można znaleźć tutaj: https://zrzutka.pl/8bveef

Moglibyśmy wystartować, zagrać 3 mecze i się wycofać – ale to byłoby nie w porządku wobec zawodników, trenerów, Was kibiców i naszych przeciwników. To nie w naszym stylu. Dlatego staramy się zebrać brakujące środki. Jedną z takich prób jest nasza zbiórka na zrzutka.pl. Jeżeli możecie wrzucić kilka złotych do naszej wirtualnej puszki – będziemy bardzo wdzięczni!

czytamy w kolejnym poście na FB Unii Książenice

Obecnie zebranych jest 7800zł z potrzebnych 50 0000zł.

Zdjęcie: Unia Książenice

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Antoni Kidyński