Unia Książenice

Unia Książenice z problemami finansowymi

Problemy finansowe IV ligowej Unii Książenice. Czy zrzutka uratuje klub przed wycofaniem się z IV ligi?

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Unia Książenice jak taran szła w ligowej hierarchii. Efektem tego jest jej obecność w IV lidze śląskiej. Idzie jej tak dobrze, że zajmuje po rundzie jesiennej drugie miejsce w tabeli. Wszystko to nawet bez własnego stadionu, który jest w ciągłym dostosowywaniu do wymogów IV ligi. Unia swoje mecze rozgrywa na boisku w Bełku.

Dramatyczny apel Unii

15 lutego na profilu Unii pojawił się dramatyczny apel:

W tym roku nasz Klub świętowałby 20-lecie istnienia po reaktywacji. Od momentu wznowienia działalności Unia Książenice awansowała z najniższego szczebla rozgrywek ligowych, tj. klasy „ C” do IV Ligi, w której obecnie zajmuje 2. miejsce.Niestety problemy finansowe, które dotknęły nasz Klub zmuszają nas zwrócić się do Was o pomoc!

(…)Na dzień dzisiejszy jesteśmy zmuszeni wycofać zespół Unii Książenice z rundy rewanżowej sezonu 2020/2021 rozgrywek IV ligi, dlatego nasz apel to ostatnia deska ratunku przed wycofaniem drużyny przed zbliżająca się rundą.”

W tym samym poście zarząd prosi potencjalnych sponsorów o wsparcie i oferuje miejsce na reklamę. Koszy są dość duże. Według informacji brakuje blisko 50 tys. zł na dokończenie sezonu.

Warto dodać, że Unia w tym roku mogła liczyć na wsparcie z miasta w wysokości 72 000zł. To jednak za mało, by rywalizować na tym poziomie rozgrywkowym. Miasto również wykupuje ziemię, na której znajduje się boisko w Książenicach by partycypować w kosztach utrzymania. Informowaliśmy również o budowie nowych trybun na obiekcie Unii.

Zrzutka kibiców

Klub jednak nie czeka z założonymi rękami. Uruchomiono zbiórkę internetową na spięcie budżetu. Proszeni o wsparcie są kibice i sympatycy klubu.

Zbiórkę można znaleźć tutaj: https://zrzutka.pl/8bveef

Moglibyśmy wystartować, zagrać 3 mecze i się wycofać – ale to byłoby nie w porządku wobec zawodników, trenerów, Was kibiców i naszych przeciwników. To nie w naszym stylu. Dlatego staramy się zebrać brakujące środki. Jedną z takich prób jest nasza zbiórka na zrzutka.pl. Jeżeli możecie wrzucić kilka złotych do naszej wirtualnej puszki – będziemy bardzo wdzięczni!

czytamy w kolejnym poście na FB Unii Książenice

Obecnie zebranych jest 7800zł z potrzebnych 50 0000zł.

Zdjęcie: Unia Książenice

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

finału B Previous post Mecz w ramach finału B śląskich rozgrywek
Metalowe serduszko na nakrętki Orzeskie Centrum Nakrętkowe Next post Orzeskie Centrum Nakrętkowe