dobra passa

Trwa dobra passa koszykarzy MKS Wodzisław Śląski

W miniony piątek w Szkole Podstawowej Nr 28 Wodzisław Śl. został rozegrany kolejny mecz koszykówki chłopców w ramach rozgrywek U13M. Był to przedostatni mecz finału B śląskich rozgrywek, w którym wodzisławianie zmierzyli się z drużyną UKS SP 27 Katowice II.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i minimalnie lepsi byli zawodnicy z Wodzisławia Śl., wygrywając 19:15. W tej części spotkania wyróżniał się najwyższy gracz, Kamil Szeremeta, który zbierał piłki i był skuteczny.

Jak wspomina trener drużyny, Mirosław Pielorz:

O drugiej kwarcie będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć. Fatalna gra zarówno w ataku, jak i w obronie wodzisławskiej drużyny zakończyła się przegraną tej części meczu 5:26 ! Efektem tego na przerwę nasza drużyna schodziła przegrywając różnicą 17 punktów, co nie wróżyło zbyt dobrze, jeżeli chodzi o końcowy wynik

Na szczęście druga połowa meczu to zupełnie inna gra rozgrywka. Do walki o zwycięstwo poderwał koszykarzy kapitan drużyny – Kamil Ochodek, który był w tym dniu bez wątpienia ich najlepszym graczem. Trzecia kwarta to wygrana 23:6, zaś ostatnia część spotkania również zakończyła się pewnym zwycięstwem 32:15. Wynik całego meczu 79:62 dla MKS Wodzisław Śląski.

Co ich nie zabije, to ich wzmacnia!

Zespół potrafił się pozbierać po wyjątkowo nieudanym fragmencie meczu i zdominować grę po przerwie. W drugiej połowie meczu, poza kapitanem drużyny, wyróżnili się: Filip Pielorz, Kacper Kamiński, Jakub Jachimowicz oraz Tymoteusz Kubica.

Wodzisławska drużyna wygrała już piąty z rzędu mecz, nie odnosząc żadnej porażki w rundzie rewanżowej finału B śląskich rozgrywek. Przed nimi jeszcze tylko jeden mecz i mają nadzieję, że dobrą passę podtrzymają już do końca rywalizacji.

W meczu uczestniczyli:

Górny rząd od lewej: Mirosław Pielorz /trener/, Kacper Kamiński, Kamil Szeremeta, Michał Borkowski, Kacper Lamla, Kamil Ochodek /kapitan drużyny/ Łukasz Ochodek /pełniący funkcję kierownika drużyny/
Dolny rząd od lewej: Jakub Jachimowicz, Filip Pielorz, Filip Dziak, Patryk Chłapek, Tymoteusz Kubica, Jakub Świderek.