Warsztaty kuchni regionalnej z Remigiuszem Rączką

Warsztaty kuchni regionalnej z Remigiuszem Rączką

Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza w sobotę 14 listopada o godz. 17.00 do udziału w warsztatach kulinarnych on-line z Remigiuszem Rączką! Transmisja na żywo ze spotkania w Górkach Śląskich dostępna będzie na facebooku GCK.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Transmisja na żywo ze spotkania w Górkach Śląskich dostępna będzie na facebooku GCK – link. Podczas spotkania, sięgniemy do tradycyjnych, lecz zapomnianych już receptur kuchni śląskiej. Wykorzystamy sezonowe warzywa, zdrowe kiszonki, a na koniec osłodzimy wszystko fantastycznym śląskim deserem.

Warsztaty realizowane są w ramach lokalnej inicjatywy stowarzyszenia Aktywne Górczanki pt. “Tutaj i na krańcach świata – poznaj zwyczaje, poznaj kulturę”, która została zgłoszona do projektu “Przystanek Kulturalny Nędza”. Przypomnijmy, że projekt Gminnego Centrum Kultury w Nędzy uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020.”


Remigiusz Rączka – urodzony w Wodzisławiu Śląskim, w tradycyjnej śląskiej rodzinie. Prywatnie mąż i ojciec, a zawodowo kucharz i miłośnik kuchni śląskiej. Od 2008 roku prowadzi programy kulinarne, m.in. „Rączka gotuje” emitowany na TVP Katowice. W 2015 roku wydał swoją pierwszą książkę: Rączka gotuje na beztydziyń i świynta. Wiosną 2016 ukazała się jej druga część. Przez wiele lat prowadził audycje radiowe głównie w Radio Katowice i Radio Silesia. W 2019 roku rozpoczął również autorski projekt w TVP 1 ‒ „Klasztorne Smaki według Remigiusza Rączki”.

Zespół Gminnego Centrum Kultury w Nędzy

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.