Rączka

Warsztaty kuchni regionalnej z Remigiuszem Rączką

Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza w sobotę 14 listopada o godz. 17.00 do udziału w warsztatach kulinarnych on-line z Remigiuszem Rączką! Transmisja na żywo ze spotkania w Górkach Śląskich dostępna będzie na facebooku GCK.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Transmisja na żywo ze spotkania w Górkach Śląskich dostępna będzie na facebooku GCK – link. Podczas spotkania, sięgniemy do tradycyjnych, lecz zapomnianych już receptur kuchni śląskiej. Wykorzystamy sezonowe warzywa, zdrowe kiszonki, a na koniec osłodzimy wszystko fantastycznym śląskim deserem.

Warsztaty realizowane są w ramach lokalnej inicjatywy stowarzyszenia Aktywne Górczanki pt. „Tutaj i na krańcach świata – poznaj zwyczaje, poznaj kulturę”, która została zgłoszona do projektu „Przystanek Kulturalny Nędza”. Przypomnijmy, że projekt Gminnego Centrum Kultury w Nędzy uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020.”


Remigiusz Rączka – urodzony w Wodzisławiu Śląskim, w tradycyjnej śląskiej rodzinie. Prywatnie mąż i ojciec, a zawodowo kucharz i miłośnik kuchni śląskiej. Od 2008 roku prowadzi programy kulinarne, m.in. „Rączka gotuje” emitowany na TVP Katowice. W 2015 roku wydał swoją pierwszą książkę: Rączka gotuje na beztydziyń i świynta. Wiosną 2016 ukazała się jej druga część. Przez wiele lat prowadził audycje radiowe głównie w Radio Katowice i Radio Silesia. W 2019 roku rozpoczął również autorski projekt w TVP 1 ‒ „Klasztorne Smaki według Remigiusza Rączki”.

Zespół Gminnego Centrum Kultury w Nędzy

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

wolontariusze Previous post Pilnie potrzebni wolontariusze do Domu Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju
kwarantanna narodowa Next post Kwarantanna narodowa? Jest decyzja!