Żródło: policja Żory

Rybniczanin oskarżony o zabójstwo kobiety. Grozi mu dożywocie

Policjanci z Żor zatrzymali w środę 40-letniego mieszkańca Rybnika. Mężczyzna stał się głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa 57-letniej Żorzanki.

Około godziny 14:00 oficer dyżurny żorskiej komendy otrzymał zgłoszenie o odnalezionych zwłokach kobiety na osiedlu Pawlikowskiego. Martwą 57-latkę, w jej mieszkaniu, odnalazły zaniepokojone sąsiadki.

Dyżurny jednostki powiadomił prokuratora i zadysponował ekipę, która przez wiele godzin prowadziła czynności na miejscu zdarzenia. W mieszkaniu podczas oględzin zabezpieczono ślady i przedmioty, które wskazywały na to, że doszło do przestępstwa.

Kryminalni po analizie sytuacji rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Namierzyli mężczyznę, który mógł mieć związek ze śmiercią kobiety. 40-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przedmioty, które mogły posłużyć w popełnieniu zbrodni.

Zatrzymany złożył wyjaśnienia, które wskazywały na to, że jest sprawcą zabójstwa. Policjanci doprowadzili go do policyjnego aresztu, a następnie trafił on do prokuratury. Wczoraj, przedstawiono mieszkańcowi Rybnika zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Dzisiaj żorski sąd podejmie decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec 40-latka.

Previous post W Czerwionce – Leszczynach wstrzymano przyjmowanie wniosków o dotacje na wymianę kotłów
Next post W Raciborzu spalali śmieci. Są mandaty

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds