Żródło: policja Żory

Rybniczanin oskarżony o zabójstwo kobiety. Grozi mu dożywocie

Policjanci z Żor zatrzymali w środę 40-letniego mieszkańca Rybnika. Mężczyzna stał się głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa 57-letniej Żorzanki.

Około godziny 14:00 oficer dyżurny żorskiej komendy otrzymał zgłoszenie o odnalezionych zwłokach kobiety na osiedlu Pawlikowskiego. Martwą 57-latkę, w jej mieszkaniu, odnalazły zaniepokojone sąsiadki.

Dyżurny jednostki powiadomił prokuratora i zadysponował ekipę, która przez wiele godzin prowadziła czynności na miejscu zdarzenia. W mieszkaniu podczas oględzin zabezpieczono ślady i przedmioty, które wskazywały na to, że doszło do przestępstwa.

Kryminalni po analizie sytuacji rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Namierzyli mężczyznę, który mógł mieć związek ze śmiercią kobiety. 40-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przedmioty, które mogły posłużyć w popełnieniu zbrodni.

Zatrzymany złożył wyjaśnienia, które wskazywały na to, że jest sprawcą zabójstwa. Policjanci doprowadzili go do policyjnego aresztu, a następnie trafił on do prokuratury. Wczoraj, przedstawiono mieszkańcowi Rybnika zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Dzisiaj żorski sąd podejmie decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec 40-latka.

Previous post W Czerwionce – Leszczynach wstrzymano przyjmowanie wniosków o dotacje na wymianę kotłów
Next post W Raciborzu spalali śmieci. Są mandaty