Rusza punkt „Czyste powietrze” w Rybniku

Rusza punkt „Czyste powietrze” w Rybniku

Od dzisiaj ponownie zaczął działać punkt konsultacyjny dla osób, które ubiegają się o dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”. Punkt znajduje się przy ulicy Rudzkiej 13, w budynku D.

O programie

Godziny otwarcia punktu znajdziecie tutaj. Do początku stycznia br. rybniczanie złożyli 764 wnioski do WFOŚiGW o dofinansowanie. Jest to największa w województwie liczba wniosków złożonych z jednej gminy.

W 2019 r., punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”, prowadzony był przez pracowników Fundacji Ekoterm Silesia, na zlecenie miasta. Z tych konsultacji skorzystało 4650 osób.

Nowy konkurs grantowy (do końca roku) wygrała Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu z Orzesza. Zadanie będzie realizowane do końca roku za kwotę 67000 zł.

Czas otwarcia punktu

Punkt będzie otwarty przez 100 godzin w miesiącu, w tym co najmniej w jedną sobotę w danym miesiącu. Przez co najmniej 5 godzin oraz jeden dzień w tygodniu w godzinach popołudniowych, przez co najmniej 5 godzin.

Źródło: rybnik.eu

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz się czymś pochwalić?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl