Mamy projekt ronda w Dębieńsku!

Mamy projekt ronda w Dębieńsku!

W zeszłym miesiącu opisywałam rondo w Dębieńsku tutaj. Dziś, zgodnie obietnicą, piszę ciąg dalszy. Dostałam odpowiedź powiatu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wczoraj otrzymałam na e-mail odpowiedź, na moją prośbę o informację publiczną, podpisaną przez dyrektora – Bernarda Simona. Zostały wysłane wizualizacje ronda:

Wygląda tak ładnie, jak opisywał w rozmowie z nami:

Planujemy niską zieleń w kształcie dębu i taki projekt ma powstać. W 2021 roku ma zostać zrobiona całość. Jest dokumentacja zlecona, opracowywana. Bardzo ciekawie ma być to rozwiązane. Niska zieleń pomieszana gatunkami, ma wyglądać jak liście dębu. Na rondzie miał być postument w kształcie dębu, ale nie została wyrażona zgoda na to. Mamy zarezerwowane pieniądze na to, ale nie mam wiedzy kiedy wpłynie dokumentacja do nas. Jak wpłynie będzie robione

Jak wspominałam w moim poprzednim artykule – 23 czerwca 2017 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Skarbem Państwa a powiatem rybnickim na okres 5 lat.

W rozmowie telefonicznej Dyrektor nie wiedział jednak, kiedy projekt zostanie zrealizowany. Wskazywał na rok 2021. A umowa obowiązuje już od tylu lat. Pozostaje nam – mieszkańcom Dębieńska, mieć nadzieję, że powiat zdąży wywiązać się z umowy przed jej końcem w 2021 roku.

Podczas dyskusji, która wywiązała się przy okazji sprawy z rondem, mieszkańcy wspominali o problemie porzuconego samochodu, który stał przy rondzie. Po interwencji radnego Michała Tomana w Straży Miejskiej, został on usunięty.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.