biblioteka

Racibórz: biblioteka przygotowała wiele atrakcji dla dzieci

Raciborska biblioteka zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na pełne przygód, literackie lato.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, podobnie jak w poprzednich latach, organizuje wakacyjne spotkania dla młodych czytelników. Spotkania w tym roku odbędą się oczywiście w pełnym, reżimie sanitarnym. Jednak w dalszym ciągu oferują moc atrakcji – warsztaty plastyczne, czytanie bajek, zabawy, wycieczki do Arboretum i Muzeum,czy zajęcia zumby.

Jak informuje Urząd Miasta, zapisy na zajęcia przyjmowane są w każdy piątek, poprzedzający zajęcia w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 ,w godz. 10.00-18.00. Koszt udziału w jednym tygodniu zajęć (wtorek i czwartek) wynosi symboliczne 5 zł. W pierwszej kolejności na zajęcia zapisywane będą dzieci rodziców pracujących i zamieszkałe na terenie Raciborza. Liczba miejsc jest ograniczona.

Filie biblioteczne także przygotowały atrakcje

Filie na Ostrogu oraz w Ocicach zapraszają na zajęcia we wtorki. Z kolei w czwartki spotkania odbędą się w bibliotekach na Płoni, w Brzeziu, w Markowicach i przy ul. Żorskiej. Szczegółowy harmonogram znajdziecie tutaj.

Zobacz także: BOOKCROSSING, czyli “uwalnianie książek”

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

motocykl Previous post Nocny pościg za motocyklistą
17 edycja „Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi - Reggae Festiwalu” Next post 17 edycja „Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi – Reggae Festiwalu” online

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds