Rondo na Rybnickiej

Powstanie rondo na Rybnickiej

Racibórz w ostatnim czasie stał się jednym wielkim placem budowy. Szczególnie w obszarze dróg. Już niebawem kolejna inwestycja- rondo na Rybnickiej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Budowa pełną parą

W Raciborzu trwa budowa wschodniej obwodnicy miasta. Jesienią ruszą prace m. in. w rejonie skrzyżowania ulic Rybnickiej i Piaskowej. Budowana jest tam Regionalna Droga Racibórz – Pszczyna. Będzie przecinać się z drogą wojewódzką 935. Powstanie tu rondo. Przebudowa tego węzła komunikacyjnego będzie wiązała się z utrudnieniami dla kierowców.

 11 sierpnia dokonano lustracji miejsc newralgicznych z punktu widzenia kierowców na omawianym odcinku przebudowywanej drogi.

Wyprzedzająco próbujemy uniknąć spiętrzenia ruchu w trakcie prowadzonego objazdu drogi nr 935. Dlatego wspólnie z radnymi Rady Miasta Racibórz, pracownikami urzędu miasta oraz policją dokonaliśmy oględzin w rejonie ulicy Rybnickiej i Piaskowej pod kątem planowanego objazdu.  Zidentyfikowaliśmy miejsca w których mogłyby nastąpić w przyszłości problemy komunikacyjne. Zdecydowałem, że zawnioskuję o posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w poszerzonym składzie, aby wspólnie z inwestorem wypracować kompleksowy projekt organizacji ruchu

– informuje zastępca prezydenta Raciborza Michał Fita.

Jak najmniej uciążliwości

W najbliższym czasie zostaną przygotowane propozycje rozwiązań komunikacyjnych, które pozwolą ograniczyć do minimum uciążliwości dla kierowców w rejonie objazdu.

Urząd przypomina, że w ramach inwestycji realizowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkiej w Katowicach wykonana zostanie nowa droga klasy głównej ruchu przyspieszonego o łącznej długości 7,8 km. Na odcinku od Rudnika do węzła z ul. Gliwicką (DW 919) droga będzie jednojezdniowa, a na odcinku od ul. Gliwickiej do Rybnickiej będą dwie jezdnie – po dwa pasy ruchu w każdą stronę.  Ponadto wykonawca buduje nowy most nad rzeką Odrą o długości ok. 400 m oraz wiadukt nad linią kolejową relacji Chałupki – Kędzierzyn – Koźle. Wykonawcą budowy Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna jest firma Strabag Infrastruktura Południe.

Budowa raciborskiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna pochłonie prawie 300 mln zł ( 296 106 050 zł), z czego 146 mln pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Droga ma zostać oddana do użytku w lutym 2022 r.

Droga Racibórz-Pszczyna otwarta

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

diler Previous post Diler „wpadł” z dużą ilością narkotyków
Anna Hetman Jastrzębie Next post Interwencja Anny Hetman u Ministra Zdrowia