Rondo na Rybnickiej

Powstanie rondo na Rybnickiej

Racibórz w ostatnim czasie stał się jednym wielkim placem budowy. Szczególnie w obszarze dróg. Już niebawem kolejna inwestycja- rondo na Rybnickiej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Budowa pełną parą

W Raciborzu trwa budowa wschodniej obwodnicy miasta. Jesienią ruszą prace m. in. w rejonie skrzyżowania ulic Rybnickiej i Piaskowej. Budowana jest tam Regionalna Droga Racibórz – Pszczyna. Będzie przecinać się z drogą wojewódzką 935. Powstanie tu rondo. Przebudowa tego węzła komunikacyjnego będzie wiązała się z utrudnieniami dla kierowców.

 11 sierpnia dokonano lustracji miejsc newralgicznych z punktu widzenia kierowców na omawianym odcinku przebudowywanej drogi.

Wyprzedzająco próbujemy uniknąć spiętrzenia ruchu w trakcie prowadzonego objazdu drogi nr 935. Dlatego wspólnie z radnymi Rady Miasta Racibórz, pracownikami urzędu miasta oraz policją dokonaliśmy oględzin w rejonie ulicy Rybnickiej i Piaskowej pod kątem planowanego objazdu.  Zidentyfikowaliśmy miejsca w których mogłyby nastąpić w przyszłości problemy komunikacyjne. Zdecydowałem, że zawnioskuję o posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w poszerzonym składzie, aby wspólnie z inwestorem wypracować kompleksowy projekt organizacji ruchu

– informuje zastępca prezydenta Raciborza Michał Fita.

Jak najmniej uciążliwości

W najbliższym czasie zostaną przygotowane propozycje rozwiązań komunikacyjnych, które pozwolą ograniczyć do minimum uciążliwości dla kierowców w rejonie objazdu.

Urząd przypomina, że w ramach inwestycji realizowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkiej w Katowicach wykonana zostanie nowa droga klasy głównej ruchu przyspieszonego o łącznej długości 7,8 km. Na odcinku od Rudnika do węzła z ul. Gliwicką (DW 919) droga będzie jednojezdniowa, a na odcinku od ul. Gliwickiej do Rybnickiej będą dwie jezdnie – po dwa pasy ruchu w każdą stronę.  Ponadto wykonawca buduje nowy most nad rzeką Odrą o długości ok. 400 m oraz wiadukt nad linią kolejową relacji Chałupki – Kędzierzyn – Koźle. Wykonawcą budowy Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna jest firma Strabag Infrastruktura Południe.

Budowa raciborskiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna pochłonie prawie 300 mln zł ( 296 106 050 zł), z czego 146 mln pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Droga ma zostać oddana do użytku w lutym 2022 r.

Droga Racibórz-Pszczyna otwarta

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

diler Previous post Diler „wpadł” z dużą ilością narkotyków
Anna Hetman Jastrzębie Next post Interwencja Anny Hetman u Ministra Zdrowia

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds