Pościg za 74-letnim kierowcą malucha

Pościg za 74-letnim kierowcą malucha

Do niecodziennej interwencji doszło w Jastrzębiu-Zdroju. 74-letni kierowca malucha nie reagował na sygnały pojazdu uprzywilejowanego i jechał całą szerokością jezdni, nie dając się wyprzedzić. Teraz o jego karze zadecyduje sąd.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Jak informuje Jastrzębska Policja:

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w wyniku pościgu zatrzymali do kontroli drogowej samochód fiat 126p, którego kierujący na skrzyżowaniu ulicy Pszczyńskiej z ulicą Grodzką nie zastosował się do znaku pionowego C-8 (nakaz jazdy w prawo lub lewo) jadąc na wprost w ulicę Stodoły

Do zdarzenia doszło 11 stycznia ok. godz. 11:20. Kierujący fiatem 126p jechał całą szerokością jezdni, nie reagując na sygnały policjantów. Po przejechaniu kilkuset metrów, mundurowym udało się zajechać mu drogę. 74-letni kierowca nie stosował się do poleceń policjantów.

Jak się okazało, mały fiat nie ma od 11 lat badań technicznych, a kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Osobówka została odholowana na parking strzeżony, a o karze dla kierowcy zadecyduje sąd.

Zdjęcie: Policja Jastrzębie-Zdrój

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.