85-latek potrącony przy ulicy Raciborskiej

85-latek potrącony przy ulicy Raciborskiej

W Rybniku 41-letni kierujący skodą potrącił 85-letniego mężczyznę na oznakowanym przejściu dla pieszych, który trafił do szpitala. Do wypadku doszło przy ulicy Raciborskiej.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Do wypadku doszło 12 stycznia, około godziny 10.45 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku przy ulicy Raciborskiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcą zdarzenia był 45-letni kierujący samochodem osobowym skręcający z ulicy Wiejskiej w Raciborską. Potrącił 85-letniego mieszkańca Rybnika, który przechodził z prawej strony na lewą. W wyniku potrącenia starszy mężczyzna z trafił do szpitala urazem głowy i kręgosłupa. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają policjanci z Rybnika. 

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych. Gwałtownie zmieniające się warunki drogowe, szybko zapadający zmrok, opady śniegu, mgły i marznąca nawierzchnia znacznie utrudniają kierowcom jazdę. Dlatego zadbajmy o to, aby bezpiecznie dojechać do celu. Sprawdźmy stan techniczny samochodu, jedźmy wolniej i zwracajmy uwagę na pieszych.

Warunki drogowe zimą wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu i śniegu powodują, że nawet najpewniejsi siebie kierowcy powinni jednak zdjąć nogę z gazu. W obecnych warunkach nie tylko widoczność spada, ale również droga hamowania znacznie się wydłuża.

Warto pamiętać także o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym. Używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Część dzieci wreszcie wróci do szkół!

W Rydułtowach mieszkają alpaki

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.