85-latek potrącony przy ulicy Raciborskiej

W Rybniku 41-letni kierujący skodą potrącił 85-letniego mężczyznę na oznakowanym przejściu dla pieszych, który trafił do szpitala. Do wypadku doszło przy ulicy Raciborskiej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do wypadku doszło 12 stycznia, około godziny 10.45 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku przy ulicy Raciborskiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcą zdarzenia był 45-letni kierujący samochodem osobowym skręcający z ulicy Wiejskiej w Raciborską. Potrącił 85-letniego mieszkańca Rybnika, który przechodził z prawej strony na lewą. W wyniku potrącenia starszy mężczyzna z trafił do szpitala urazem głowy i kręgosłupa. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają policjanci z Rybnika. 

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych. Gwałtownie zmieniające się warunki drogowe, szybko zapadający zmrok, opady śniegu, mgły i marznąca nawierzchnia znacznie utrudniają kierowcom jazdę. Dlatego zadbajmy o to, aby bezpiecznie dojechać do celu. Sprawdźmy stan techniczny samochodu, jedźmy wolniej i zwracajmy uwagę na pieszych.

Warunki drogowe zimą wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu i śniegu powodują, że nawet najpewniejsi siebie kierowcy powinni jednak zdjąć nogę z gazu. W obecnych warunkach nie tylko widoczność spada, ale również droga hamowania znacznie się wydłuża.

Warto pamiętać także o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym. Używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Część dzieci wreszcie wróci do szkół!

W Rydułtowach mieszkają alpaki

Czapka Świętego Mikołaja Previous post Czapka Świętego Mikołaja
kierowca malucha Next post Pościg za 74-letnim kierowcą malucha