została choinka?

Została choinka po świętach? Oddaj ją zwierzętom

Fundacja Przystań Ocalenie Organizacja Pożytku Publicznego w Ćwiklicach przyjmie choinki, które zostały nam z Bożego Narodzenia. Ich podopieczne kozy bardzo się ucieszą z takiego prezentu!

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Rzadko piszemy o innych powiatach, ale akcja jest szczególna. Fundacja Przystań Ocalenie przyjmie choinki, które zostały z Bożego Narodzenia dla swoich podopiecznych. Jak proszą w mediach społecznościowych:

Jako, że świąteczny czas wielkimi krokami od nas odchodzi, zwracamy się do Was z prośbą w imieniu naszych zwierzaków. Chętnie przyjmiemy żywe choinki. Jeśli mieliście w tym roku prawdziwą choinkę i zamierzacie ją wyrzucić to prosimy przywieźcie do nas! Sprawicie naszym kozom mnóstwo radości

O Fundacji

Miejsce zostało stworzone w oparciu o działanie Stowarzyszenia Komitet Pomocy dla Zwierząt, prowadzącego przytulisko dla koni oraz innych zwierząt „Przystań Ocalenie”. To tam swój dom znajdują zmęczone, schorowane, często wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta. Wśród ich podopiecznych znajdziemy – ponad setkę koni, krowy, świnie, kozy, owce, kury, osły i wiele, wiele innych. Ich celem jest także uświadamianie w zakresie ochrony zwierząt, a także zaszczepianie empatii jak najmłodszych członków społeczeństwa.

Choinki, które dla wielu z nas stają się uciążliwym śmieciem mogą sprawić zwierzętom dużo radości! Można je zwozić na adres:

Przystań Ocalenie
ul. Kombatantów 134
43-229 Ćwiklice (powiat pszczyński, gmina Pszczyna).

Można także wesprzeć Fundację przelewem:

Raiffeisen Polbank
29 1750 0012 0000 0000 2212 8288

Zdjęcie: Fundacja Przystań Ocalenie

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

kierowca malucha Previous post Pościg za 74-letnim kierowcą malucha
nieposłuszeństwo obywatelskie Next post Nieposłuszeństwo obywatelskie. Jak długo mamy tolerować działania rządu?

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds