Policjanci aresztowali podejrzanego o podpalenie

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło 2 listopada w jednym z mieszkań przy ulicy Wysokiej w Rybniku. W związku ze zdarzeniem, funkcjonariusze zatrzymali 37- latka podejrzanego o podpalenie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do pożaru doszło w poniedziałek, około godziny 20:45. Właśnie o tej porze, dyżurny z rybnickiej komendy otrzymał powiadomienie o pożarze mieszkania w kamienicy przy ulicy Wysokiej w Rybniku. W konsekwencji, na miejscu zdarzenia szybko zjawili się policjanci i strażacy. Na szczęście nikomu z mieszkańców kamienicy nic się nie stało. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o podpalenie 37-letniego mężczyznę. Tuż po zatrzymaniu, służby pobrały mężczyźnie krew do badań na zawartość alkoholu, a także innych środków odurzających. Kolejnego dnia na miejscu zdarzenia trwały czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa, celem szczegółowego wyjaśnienia przyczyn i okoliczności, w jakich doszło do pożaru.

4 listopada podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Na miejscu usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Zebrany w sprawie materiał dowodowy udowadnia, że z wysokim prawdopodobieństwem Rybniczanin dopuścił się przestępstwa. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy na 3 miesiące. Sąd przychylił się do apelu prokuratury. Śledczy będą natomiast prowadzili dalsze śledztwo, zbierali dowody oraz weryfikowali zeznania podejrzanego. Za popełnione przestępstwo 37-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Grozi nam narodowa kwarantanna

Jastrzębskie POZ-y otrzymały wsparcie

Jak radni Czerwionki-Leszczyn odnieśli się do protestów i wyroku TK?

areszt Previous post Areszt za podpalenie dla mieszkańca Rybnika
pumptruck Next post Znika pumptrack przy ul. Hallera w Rybniku

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds