Policjanci aresztowali podejrzanego o podpalenie

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło 2 listopada w jednym z mieszkań przy ulicy Wysokiej w Rybniku. W związku ze zdarzeniem, funkcjonariusze zatrzymali 37- latka podejrzanego o podpalenie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do pożaru doszło w poniedziałek, około godziny 20:45. Właśnie o tej porze, dyżurny z rybnickiej komendy otrzymał powiadomienie o pożarze mieszkania w kamienicy przy ulicy Wysokiej w Rybniku. W konsekwencji, na miejscu zdarzenia szybko zjawili się policjanci i strażacy. Na szczęście nikomu z mieszkańców kamienicy nic się nie stało. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o podpalenie 37-letniego mężczyznę. Tuż po zatrzymaniu, służby pobrały mężczyźnie krew do badań na zawartość alkoholu, a także innych środków odurzających. Kolejnego dnia na miejscu zdarzenia trwały czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa, celem szczegółowego wyjaśnienia przyczyn i okoliczności, w jakich doszło do pożaru.

4 listopada podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Na miejscu usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Zebrany w sprawie materiał dowodowy udowadnia, że z wysokim prawdopodobieństwem Rybniczanin dopuścił się przestępstwa. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy na 3 miesiące. Sąd przychylił się do apelu prokuratury. Śledczy będą natomiast prowadzili dalsze śledztwo, zbierali dowody oraz weryfikowali zeznania podejrzanego. Za popełnione przestępstwo 37-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Grozi nam narodowa kwarantanna

Jastrzębskie POZ-y otrzymały wsparcie

Jak radni Czerwionki-Leszczyn odnieśli się do protestów i wyroku TK?

areszt Previous post Areszt za podpalenie dla mieszkańca Rybnika
pumptruck Next post Znika pumptrack przy ul. Hallera w Rybniku