maseczki

Podarowali maseczki

Politan podarował 64 tysiące maseczek ochronnych rybnickiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. W Czerwionce-Leszczynach „Aktywni Społecznie ASy” rozdają maseczki dla dzieci. Palowice także szyją maseczki dla swoich mieszkańców.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Maseczki dla rybnickiego OPS

Maseczki powstały w zakładzie produkcyjnym spółki Politan w Czyżowicach.

Siedziba firmy Politan znajduje się w Rybniku i jesteśmy z tym miejscem emocjonalnie związani, dlatego los miasta oraz jego mieszkańców jest dla nas ważny. Zauważyliśmy, że ceny maseczek są wygórowane i podjęliśmy decyzję o uruchomieniu ich produkcji. W dwa tygodnie nasz dział konstrukcyjny zaprojektował i zbudował specjalną maszynę, dzięki której zakład produkcyjny w Czyżowicach jest w stanie produkować kilkaset tysięcy maseczek tygodniowo – informuje Radomir Buksza – Brand Manager w Politan Sp. z o.o. S.K.A.

Gest rybnickiej firmy nabiera jeszcze większego znaczenia w związku z faktem, że w ostatnich dniach Rybnik znalazł się w centrum epidemii koronawirusa:

Poczuliśmy, że musimy pomóc. Zdecydowaliśmy się przekazać maseczki Ośrodkowi Pomocy Społecznej, ponieważ jego podopieczni należą do tych najbardziej potrzebujących pomocy. Wierzymy, że 64 tysiące maseczek realnie pomoże powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa – dodaje Radomir Buksza.

Zaangażowanie firmy Politan docenia dyrektor rybnickiego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Sowik-Złotoś:

Bardzo dziękuję firmie POLITAN za przekazanie maseczek. Zostaną bezpośrednio przekazane najbardziej potrzebujący mieszkańcom Rybnika. Sytuacja w jakie się znaleźliśmy powoduje, że materiały ochrony osobistej w postaci maseczek stają się produktem pierwszej potrzemy, dzięki któremu chronimy siebie i innych– podkreśla Anna Sowik-Złotoś

Maseczki zostały przekazane we wtorek, 12 maja. Przedsięwzięcie wzbudziło wiele emocji – zarówno ze strony obdarowanych, jak i darczyńców:

Moje serce rosło, kiedy jedno z pomieszczeń biurowych OPS-u przeistaczało się w tymczasowy magazyn. Bardzo się cieszę, że mogłam być tego świadkiem. Oby więcej firm wychodziło z podobną inicjatywą – zaznacza Katarzyna Zarzecka, Specjalista ds. Digital Marketingu w Politan Sp. z o.o. S.K.A.

Maseczki dla najmłodszych mieszkańców Czerwionki-Leszczyn

Również Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy w dalszym ciągu rozdaje maseczki dla najmłodszych mieszkańców gminy, o czym pisaliśmy tutaj. W dalszym ciągu można je odbierać w Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce, przy ul. 3 Maja 19 (na piętrze) w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:00-19:00.

bezpłatne maseczki dla najmłodszych
Aktywni Społecznie ASy

Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach przekazało także 500 zł na akcję szycia maseczek dla mieszkańców Palowic.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

latarnia uliczna Previous post Żory wymieniają latarnie uliczne dzięki wsparciu NFOŚiGW
kajaki na rudzie Next post O ekologii i spędzaniu czasu wolnego. Aktywni Team inspirują.

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds