maseczki

Podarowali maseczki

Politan podarował 64 tysiące maseczek ochronnych rybnickiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. W Czerwionce-Leszczynach „Aktywni Społecznie ASy” rozdają maseczki dla dzieci. Palowice także szyją maseczki dla swoich mieszkańców.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Maseczki dla rybnickiego OPS

Maseczki powstały w zakładzie produkcyjnym spółki Politan w Czyżowicach.

Siedziba firmy Politan znajduje się w Rybniku i jesteśmy z tym miejscem emocjonalnie związani, dlatego los miasta oraz jego mieszkańców jest dla nas ważny. Zauważyliśmy, że ceny maseczek są wygórowane i podjęliśmy decyzję o uruchomieniu ich produkcji. W dwa tygodnie nasz dział konstrukcyjny zaprojektował i zbudował specjalną maszynę, dzięki której zakład produkcyjny w Czyżowicach jest w stanie produkować kilkaset tysięcy maseczek tygodniowo – informuje Radomir Buksza – Brand Manager w Politan Sp. z o.o. S.K.A.

Gest rybnickiej firmy nabiera jeszcze większego znaczenia w związku z faktem, że w ostatnich dniach Rybnik znalazł się w centrum epidemii koronawirusa:

Poczuliśmy, że musimy pomóc. Zdecydowaliśmy się przekazać maseczki Ośrodkowi Pomocy Społecznej, ponieważ jego podopieczni należą do tych najbardziej potrzebujących pomocy. Wierzymy, że 64 tysiące maseczek realnie pomoże powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa – dodaje Radomir Buksza.

Zaangażowanie firmy Politan docenia dyrektor rybnickiego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Sowik-Złotoś:

Bardzo dziękuję firmie POLITAN za przekazanie maseczek. Zostaną bezpośrednio przekazane najbardziej potrzebujący mieszkańcom Rybnika. Sytuacja w jakie się znaleźliśmy powoduje, że materiały ochrony osobistej w postaci maseczek stają się produktem pierwszej potrzemy, dzięki któremu chronimy siebie i innych– podkreśla Anna Sowik-Złotoś

Maseczki zostały przekazane we wtorek, 12 maja. Przedsięwzięcie wzbudziło wiele emocji – zarówno ze strony obdarowanych, jak i darczyńców:

Moje serce rosło, kiedy jedno z pomieszczeń biurowych OPS-u przeistaczało się w tymczasowy magazyn. Bardzo się cieszę, że mogłam być tego świadkiem. Oby więcej firm wychodziło z podobną inicjatywą – zaznacza Katarzyna Zarzecka, Specjalista ds. Digital Marketingu w Politan Sp. z o.o. S.K.A.

Maseczki dla najmłodszych mieszkańców Czerwionki-Leszczyn

Również Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy w dalszym ciągu rozdaje maseczki dla najmłodszych mieszkańców gminy, o czym pisaliśmy tutaj. W dalszym ciągu można je odbierać w Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce, przy ul. 3 Maja 19 (na piętrze) w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:00-19:00.

bezpłatne maseczki dla najmłodszych
Aktywni Społecznie ASy

Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach przekazało także 500 zł na akcję szycia maseczek dla mieszkańców Palowic.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

latarnia uliczna Previous post Żory wymieniają latarnie uliczne dzięki wsparciu NFOŚiGW
kajaki na rudzie Next post O ekologii i spędzaniu czasu wolnego. Aktywni Team inspirują.