maseczki dla dzieci

Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy rozdaje darmowe maseczki dla dzieci z Czerwionki-Leszczyn!

Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy rusza z akcją „Bezpłatne maseczki dla najmłodszych”. Maseczki można odbierać dla najmłodszych mieszkańców Czerwionki-Leszczyn w Centrum Organizacji Pozarządowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak czytamy na Facebooku akcja „Bezpłatne maseczki dla najmłodszych” została zorganizowana przez ASowe pracownice Centrum Organizacji Pozarządowych (Annę Duraj, Wioletę Grzybek oraz Zofię Sobczak) wraz z całym Stowarzyszeniem Aktywni Społecznie ASy, których prezesem jest Marcin Stempniak.

Jak wiadomo, tylko dzieci do lat czterech są zwolnione z noszenia maseczek. Często zwykłe maseczki są za duże dla naszych pociech, stąd ten pomysł.

Jak się to udało?

Akcja doszła do skutku, dzięki darczyńcom, których udało się pozyskać Aktywnym. Firma Merino Producent Wyrobów z Wełny podarowała materiał. Natomiast Panie – Jolanta Knopik oraz Beata Kornas zgodziły się szyć maseczki dla małych mieszkańców charytatywnie. Zakup gumek do maseczek i reszty potrzebnych rzeczy to zasługa ASów.

Kiedy można odebrać maseczki?

Piękne, kolorowe maseczki cały czas się szyją. Pierwsze z nich, nad którymi krawcowe pracowały w weekend będą do odbioru w Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach (ul. 3 Maja 19 – piętro) w godzinach pracy centrum – poniedziałki i czwartki w godz. 15:00-19:00. Maseczki będą systematycznie szyte, na miarę możliwości krawcowych.

Jedna maseczka przysługuje na jedno dziecko.

Wsparcie Centrum Organizacji Pozarządowych

Warto wspomnieć, iż wcześniej Centrum Organizacji Pozarządowych wsparło akcję szycia maseczek w Palowicach, przekazując na ten cel 500 zł. Jednak dla obecnych prowadzących centrum ważni są wszyscy mieszkańcy gminy, stąd wziął się pomysł zorganizowania akcji dla dzieci na całą gminę.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post RYFAMA zostanie zamknięta. Przetrwała 125 lat
Pniówek JSW Next post Pierwsze zakażenie w kopalni JSW S.A.

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds