maseczki dla dzieci

Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy rozdaje darmowe maseczki dla dzieci z Czerwionki-Leszczyn!

Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy rusza z akcją „Bezpłatne maseczki dla najmłodszych”. Maseczki można odbierać dla najmłodszych mieszkańców Czerwionki-Leszczyn w Centrum Organizacji Pozarządowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak czytamy na Facebooku akcja „Bezpłatne maseczki dla najmłodszych” została zorganizowana przez ASowe pracownice Centrum Organizacji Pozarządowych (Annę Duraj, Wioletę Grzybek oraz Zofię Sobczak) wraz z całym Stowarzyszeniem Aktywni Społecznie ASy, których prezesem jest Marcin Stempniak.

Jak wiadomo, tylko dzieci do lat czterech są zwolnione z noszenia maseczek. Często zwykłe maseczki są za duże dla naszych pociech, stąd ten pomysł.

Jak się to udało?

Akcja doszła do skutku, dzięki darczyńcom, których udało się pozyskać Aktywnym. Firma Merino Producent Wyrobów z Wełny podarowała materiał. Natomiast Panie – Jolanta Knopik oraz Beata Kornas zgodziły się szyć maseczki dla małych mieszkańców charytatywnie. Zakup gumek do maseczek i reszty potrzebnych rzeczy to zasługa ASów.

Kiedy można odebrać maseczki?

Piękne, kolorowe maseczki cały czas się szyją. Pierwsze z nich, nad którymi krawcowe pracowały w weekend będą do odbioru w Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach (ul. 3 Maja 19 – piętro) w godzinach pracy centrum – poniedziałki i czwartki w godz. 15:00-19:00. Maseczki będą systematycznie szyte, na miarę możliwości krawcowych.

Jedna maseczka przysługuje na jedno dziecko.

Wsparcie Centrum Organizacji Pozarządowych

Warto wspomnieć, iż wcześniej Centrum Organizacji Pozarządowych wsparło akcję szycia maseczek w Palowicach, przekazując na ten cel 500 zł. Jednak dla obecnych prowadzących centrum ważni są wszyscy mieszkańcy gminy, stąd wziął się pomysł zorganizowania akcji dla dzieci na całą gminę.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post RYFAMA zostanie zamknięta. Przetrwała 125 lat
Pniówek JSW Next post Pierwsze zakażenie w kopalni JSW S.A.