oszuści

Oszuści w Rybniku

Rybnicka policja apeluje o ostrożność i przestrzega przed kolejnymi oszustami. Dziś policjanci znowu dostali zgłoszenie o próbie wyłudzenia pieniędzy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wczoraj mieszkanka Rybnika otrzymała telefon od mężczyzny, który podawał się za jej syna. Twierdził, że spowodował śmiertelny wypadek i potrzebuje pieniędzy. Mówił, że został zatrzymany przez policję i jeśli nie zapłaci, pójdzie do więznienia.

Na szczęście Rybniczanka nie dała się nabrać. Policja kolejny raz apeluje o ostrożność podczas rozmowy telefonicznej.

Przydatne wskazówki:
  • prawdziwi stróże prawa nigdy nie proszą o przekazanie gotówki czy danych do logowania,
  • nie pytają o posiadane pieniądze przez telefon,
  • w przypadku każdej podejrzanej rozmowy z nieznajomym, należy niezwłocznie rozłączyć się (odłożyć słuchawkę) i zadzwonić na numer alarmowy 112,
  • w przypadku, gdy już przelaliśmy pieniądze albo podaliśmy dane do logowania, trzeba jak najszybciej skontaktować się z Policją oraz bankiem. Szybka reakcja daje bowiem szansę na zablokowanie lub cofnięcie transakcji!

Chrońcie i ostrzegajcie swoje babcie, dziadków czy rodziców.

Źródło: Policja Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

kradzież Previous post Kradzież w galerii. Podejrzane to 13 i 26-latka
czternastka dla emerytów Next post Czternastka dla emerytów

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds