Oszuści w Rybniku

Oszuści w Rybniku

Rybnicka policja apeluje o ostrożność i przestrzega przed kolejnymi oszustami. Dziś policjanci znowu dostali zgłoszenie o próbie wyłudzenia pieniędzy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wczoraj mieszkanka Rybnika otrzymała telefon od mężczyzny, który podawał się za jej syna. Twierdził, że spowodował śmiertelny wypadek i potrzebuje pieniędzy. Mówił, że został zatrzymany przez policję i jeśli nie zapłaci, pójdzie do więznienia.

Na szczęście Rybniczanka nie dała się nabrać. Policja kolejny raz apeluje o ostrożność podczas rozmowy telefonicznej.

Przydatne wskazówki:
  • prawdziwi stróże prawa nigdy nie proszą o przekazanie gotówki czy danych do logowania,
  • nie pytają o posiadane pieniądze przez telefon,
  • w przypadku każdej podejrzanej rozmowy z nieznajomym, należy niezwłocznie rozłączyć się (odłożyć słuchawkę) i zadzwonić na numer alarmowy 112,
  • w przypadku, gdy już przelaliśmy pieniądze albo podaliśmy dane do logowania, trzeba jak najszybciej skontaktować się z Policją oraz bankiem. Szybka reakcja daje bowiem szansę na zablokowanie lub cofnięcie transakcji!

Chrońcie i ostrzegajcie swoje babcie, dziadków czy rodziców.

Źródło: Policja Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl