Pierwsze warsztaty wyjazdowe Powiatowej Szkoły Lokalnych Liderów

Pierwsze warsztaty wyjazdowe Powiatowej Szkoły Lokalnych Liderów

Uczestnicy i uczestniczki projektu Powiatowa Szkoła Lokalnych Liderów szkolili się w malowniczych okolicach Beskidu Żywieckiego. Warsztat prowadzony był przez doświadczonych liderów społecznych, tj. Piotra Masłowskiego – Zastępcę Prezydenta Rybnika oraz Michała Tomana – radnego Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Dwudniowe zajęcia w ramach Programu BLASK 2 dotyczyły zakresu działania dla przywództwa lokalnego, doskonalenia umiejętności społecznych i wzmocnienia kompetencji liderskich. Tematyka warsztatu opierała się o zagadnienia dotyczące:

  • świadomości liderskiej i wizji zmiany w środowisku systemów wartości
  • kompetencji i postaw dla skutecznej działalności w zespołach, społecznościach lokalnych i wspólnotach samorządowych.

Liderki i liderzy z Czerwionki-Leszczyn, Jejkowic, Gaszowic i Lysek poprzez pozyskanie nowej wiedzy eksperckiej, grupowe zajęcia oraz ćwiczenia outdoorowe nabyli nowe umiejętności wymagane do efektywnej pracy społeczno-zawodowej

mówi Marcin Stempniak, koordynator projektu

Warsztaty poprowadzili:

Piotr Masłowski
  • Piotr Masłowski – zastępca Prezydenta Miasta Rybnika, wieloletni działacz organizacji pozarządowych. Był redaktorem „Poradnika modelowej współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych”. Był członkiem Zespołu ds Rozwiązań w Zakresie Finansowania Działalności Społecznej i Obywatelskiej w Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Laureat konkursu Eurolider 2013, nagradzającego osoby wykorzystujące Fundusze Europejskie na rzecz lokalnego i regionalnego rozwoju oraz dla wspierania lokalnych społeczności.
  • Michał Toman – z wykształcenia mgr inż. chemii, z pasji społecznik. W organizacjach pozarządowych od 2012 roku, kiedy to założył Stowarzyszenie Luxtorpeda. Rolę prezesa pełnił przez 8 lat, skutecznie rozwijając organizację. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Redukowania Bierności oraz Aktywni Społecznie. Obecnie pracuje w Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu. Współpracuje z Superfundacją z Rybnika. Radny w gminie Czerwionka-Leszczyny od 2018 roku. Absolwent programu Liderzy PAFW.
Michał Toman podczas warsztatów z uczestnikami

BLASKowicze spędzili ten czas w Dworku Szwajcaria w Zwardoniu. Jest to obiekt wybudowany w 1928 roku.

Cały projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Więcej o programie:

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

podrzucił martwe ryby Previous post Ktoś podrzucił martwe ryby do leszczyńskiego parku
Zatańczą dla Krzysia drugi raz! Next post Zatańczą dla Krzysia drugi raz!