Pierwsze warsztaty wyjazdowe Powiatowej Szkoły Lokalnych Liderów

Pierwsze warsztaty wyjazdowe Powiatowej Szkoły Lokalnych Liderów

Uczestnicy i uczestniczki projektu Powiatowa Szkoła Lokalnych Liderów szkolili się w malowniczych okolicach Beskidu Żywieckiego. Warsztat prowadzony był przez doświadczonych liderów społecznych, tj. Piotra Masłowskiego – Zastępcę Prezydenta Rybnika oraz Michała Tomana – radnego Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Dwudniowe zajęcia w ramach Programu BLASK 2 dotyczyły zakresu działania dla przywództwa lokalnego, doskonalenia umiejętności społecznych i wzmocnienia kompetencji liderskich. Tematyka warsztatu opierała się o zagadnienia dotyczące:

  • świadomości liderskiej i wizji zmiany w środowisku systemów wartości
  • kompetencji i postaw dla skutecznej działalności w zespołach, społecznościach lokalnych i wspólnotach samorządowych.

Liderki i liderzy z Czerwionki-Leszczyn, Jejkowic, Gaszowic i Lysek poprzez pozyskanie nowej wiedzy eksperckiej, grupowe zajęcia oraz ćwiczenia outdoorowe nabyli nowe umiejętności wymagane do efektywnej pracy społeczno-zawodowej

mówi Marcin Stempniak, koordynator projektu

Warsztaty poprowadzili:

Piotr Masłowski
  • Piotr Masłowski – zastępca Prezydenta Miasta Rybnika, wieloletni działacz organizacji pozarządowych. Był redaktorem „Poradnika modelowej współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych”. Był członkiem Zespołu ds Rozwiązań w Zakresie Finansowania Działalności Społecznej i Obywatelskiej w Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Laureat konkursu Eurolider 2013, nagradzającego osoby wykorzystujące Fundusze Europejskie na rzecz lokalnego i regionalnego rozwoju oraz dla wspierania lokalnych społeczności.
  • Michał Toman – z wykształcenia mgr inż. chemii, z pasji społecznik. W organizacjach pozarządowych od 2012 roku, kiedy to założył Stowarzyszenie Luxtorpeda. Rolę prezesa pełnił przez 8 lat, skutecznie rozwijając organizację. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Redukowania Bierności oraz Aktywni Społecznie. Obecnie pracuje w Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu. Współpracuje z Superfundacją z Rybnika. Radny w gminie Czerwionka-Leszczyny od 2018 roku. Absolwent programu Liderzy PAFW.
Michał Toman podczas warsztatów z uczestnikami

BLASKowicze spędzili ten czas w Dworku Szwajcaria w Zwardoniu. Jest to obiekt wybudowany w 1928 roku.

Cały projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Więcej o programie:

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.