Wystartowała Powiatowa Szkoła Lokalnych Liderów!

Wystartowała Powiatowa Szkoła Lokalnych Liderów!

Uczestnicy Programu BLASK 2 są już po pierwszym spotkaniu, na którym omówili harmonogram oraz szczegóły Powiatowej Szkoły Lokalnych Liderów. Już w lutym zaczynają się spotkania liderów.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Powiatowa Szkoła Lokalnych Liderów to kompleksowy program przywództwa lokalnego, doskonalenia umiejętności społecznych i wzmocnienia kompetencji liderskich, związanych przede wszystkim z obszarem zarządzania zespołem, grupą osób lub organizacją. Jest dedykowany liderom grup nieformalnych, organizacji pozarządowych oraz aktywistom i aktywnym społecznikom z terenu powiatu rybnickiego. Przyszli Liderzy zdobędą odpowiednie kompetencje i umiejętności, tak bardzo potrzebne do zarządzania zespołami, organizacjami i grupami nieformalnymi.

Głównym celem projektu jest wsparcie w rozwoju organizacji trzeciego sektora oraz grup nieformalnych i zapobieganie wypaleniu zawodowemu poprzez rozwój, doskonalenie kompetencji społecznych i podnoszenie wiedzy ich liderów.
W ramach zadania przeprowadzony zostanie dla 20 lokalnych liderów cykl 4 szkoleń eksperckich, 5 warsztatów liderskich, 2 wizyt studyjnych, zindywidualizowany tutoring oraz konkurs na inicjatywy obywatelskie. Zorganizowany zostanie coaching grupowy, gdzie uczestnicy nauczą się identyfikacji potrzeb i celów rozwojowych liderów oraz ich organizacji/zespołów.

Uczestników szkolić będą doświadczeni Liderzy: Piotr Masłowski, Artur Gliwicki, Michał Toman, Dawid Topol, Sebastian Garbacz, Marcin Stempniak i Marek Bąk. Wspierać ich będzie także wykwalifikowana kadra Tutorów i Tutorek, a są to: Aleksandra Malczyk, Agata Lisowicz-Wala, Agnieszka Pytlik i Kamil Jakubiak.

Ruszają pełną parą

W zeszły piątek odbyło się pierwsze spotkanie, na którym wszyscy się zapoznali. Uczestnicy poznali harmonogram i omówili najważniejsze kwestie. Już od lutego ruszają pierwsze warsztaty i szkolenia.

Pierwsze spotkanie Powiatowej Szkoły Lokalnych Liderów

Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele –Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Szczegóły można śledzić na Faceboooku programu.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

zmiana rachunków bankowych Previous post Zmiana rachunków bankowych Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny
Paulina odnaleziona Next post Paulina z Czerwionki-Leszczyn odnaleziona