logo PGG

PGG znowu w tarapatach

Górnictwo i energetyka znalazły się w kryzysie praktycznie jednocześnie. Dziś w PGG rozpoczęła się akcja protestacyjna. Związkowcy mieli nadzieję, że do rozmów włączy się premier Morawiecki. Tak się jednak nie stało.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Akcja protestacyjna

PGG od kilku miesięcy deklaruje, że ma problemy z płynnością finansową.

Jak donosi Dziennik Zachodni, w nocy z niedzieli na poniedziałek minął termin, jaki związki dały premierowi na spotkanie i odpowiedź. Domagają się oni podjęcia natychmiastowych działań na rzecz zablokowania zaostrzenia polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Takie działania mają uderzać nie tylko w górnictwo.

Jak mówił Przemysław Skupin z Sierpień 80 w rozmowie z dziennikiem:

W poniedziałek rozpoczynamy akcję protestacyjną. Będziemy działać zgodnie z ustalonym harmonogramem. Nie ma możliwości, aby w Warszawie tego nie zauważyli

Jak poinformował Jacek Sasin – minister aktywów państwowych premier nie przyjedzie na Śląsk. W tym czasie ma spotkanie kierownictwa PISu. Zasugerował także, iż żądania związkowców są zwykłym szantażem.

Apelując o rozsądek, poinformował że premier zamierza w najbliższym czasie przedstawić całościowy program dla terenów pogórniczych, nie tylko na Śląsku, ale także w regionach wydobycia węgla brunatnego. Jak twierdzi Sasin – polityka wynika z regulacji europejskich, których rząd nie jest w stanie zmienić.

Górnictwo i energetyka w jednakowym kryzysie

Jak donosi serwis spidersweb, spółki energetyczne w związku z ciepłą zimą i niższą produkcją energii z powodu pandemii koronawirusa postanowiły nie odebrać siedmiu milionów ton węgla zakontraktowanego u górniczego potentata. Kary umowne sięgają 150 mln zł, dlatego sytuacja stała się naprawdę tragiczna.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Rybnicki PGG ROW zamyka tabelę!

Kolejne rozmowy PGG – rozpoczęte

PGG nie zmienia zdania

PGG ogranicza pensje i czas pracy

z historią w szczewikach Previous post Z historią w szczewikach
zabójstwo Next post Aresztowany za zabójstwo