PGG znowu w tarapatach

PGG znowu w tarapatach

Górnictwo i energetyka znalazły się w kryzysie praktycznie jednocześnie. Dziś w PGG rozpoczęła się akcja protestacyjna. Związkowcy mieli nadzieję, że do rozmów włączy się premier Morawiecki. Tak się jednak nie stało.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Akcja protestacyjna

PGG od kilku miesięcy deklaruje, że ma problemy z płynnością finansową.

Jak donosi Dziennik Zachodni, w nocy z niedzieli na poniedziałek minął termin, jaki związki dały premierowi na spotkanie i odpowiedź. Domagają się oni podjęcia natychmiastowych działań na rzecz zablokowania zaostrzenia polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Takie działania mają uderzać nie tylko w górnictwo.

Jak mówił Przemysław Skupin z Sierpień 80 w rozmowie z dziennikiem:

W poniedziałek rozpoczynamy akcję protestacyjną. Będziemy działać zgodnie z ustalonym harmonogramem. Nie ma możliwości, aby w Warszawie tego nie zauważyli

Jak poinformował Jacek Sasin – minister aktywów państwowych premier nie przyjedzie na Śląsk. W tym czasie ma spotkanie kierownictwa PISu. Zasugerował także, iż żądania związkowców są zwykłym szantażem.

Apelując o rozsądek, poinformował że premier zamierza w najbliższym czasie przedstawić całościowy program dla terenów pogórniczych, nie tylko na Śląsku, ale także w regionach wydobycia węgla brunatnego. Jak twierdzi Sasin – polityka wynika z regulacji europejskich, których rząd nie jest w stanie zmienić.

Górnictwo i energetyka w jednakowym kryzysie

Jak donosi serwis spidersweb, spółki energetyczne w związku z ciepłą zimą i niższą produkcją energii z powodu pandemii koronawirusa postanowiły nie odebrać siedmiu milionów ton węgla zakontraktowanego u górniczego potentata. Kary umowne sięgają 150 mln zł, dlatego sytuacja stała się naprawdę tragiczna.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Rybnicki PGG ROW zamyka tabelę!

Kolejne rozmowy PGG – rozpoczęte

PGG nie zmienia zdania

PGG ogranicza pensje i czas pracy

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.