logo PGG

PGG znowu w tarapatach

Górnictwo i energetyka znalazły się w kryzysie praktycznie jednocześnie. Dziś w PGG rozpoczęła się akcja protestacyjna. Związkowcy mieli nadzieję, że do rozmów włączy się premier Morawiecki. Tak się jednak nie stało.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Akcja protestacyjna

PGG od kilku miesięcy deklaruje, że ma problemy z płynnością finansową.

Jak donosi Dziennik Zachodni, w nocy z niedzieli na poniedziałek minął termin, jaki związki dały premierowi na spotkanie i odpowiedź. Domagają się oni podjęcia natychmiastowych działań na rzecz zablokowania zaostrzenia polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Takie działania mają uderzać nie tylko w górnictwo.

Jak mówił Przemysław Skupin z Sierpień 80 w rozmowie z dziennikiem:

W poniedziałek rozpoczynamy akcję protestacyjną. Będziemy działać zgodnie z ustalonym harmonogramem. Nie ma możliwości, aby w Warszawie tego nie zauważyli

Jak poinformował Jacek Sasin – minister aktywów państwowych premier nie przyjedzie na Śląsk. W tym czasie ma spotkanie kierownictwa PISu. Zasugerował także, iż żądania związkowców są zwykłym szantażem.

Apelując o rozsądek, poinformował że premier zamierza w najbliższym czasie przedstawić całościowy program dla terenów pogórniczych, nie tylko na Śląsku, ale także w regionach wydobycia węgla brunatnego. Jak twierdzi Sasin – polityka wynika z regulacji europejskich, których rząd nie jest w stanie zmienić.

Górnictwo i energetyka w jednakowym kryzysie

Jak donosi serwis spidersweb, spółki energetyczne w związku z ciepłą zimą i niższą produkcją energii z powodu pandemii koronawirusa postanowiły nie odebrać siedmiu milionów ton węgla zakontraktowanego u górniczego potentata. Kary umowne sięgają 150 mln zł, dlatego sytuacja stała się naprawdę tragiczna.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Rybnicki PGG ROW zamyka tabelę!

Kolejne rozmowy PGG – rozpoczęte

PGG nie zmienia zdania

PGG ogranicza pensje i czas pracy

z historią w szczewikach Previous post Z historią w szczewikach
zabójstwo Next post Aresztowany za zabójstwo

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds