rozmowy

Kolejne rozmowy PGG – rozpoczęte

W siedzibie spółki rozpoczęto rozmowy w sprawie restrukturyzacji. Ich celem jest zorganizowanie pracy zespołów, które zajmą się planem restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak poinformował wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki:

Spotykamy się w siedzibie PGG, zgodnie z ustaleniami przyjętymi w minionym tygodniu, żeby zorganizować pracę zespołów, które będą się zajmowały dostosowaniem PGG do zmian, czyli transformacji energetycznej oraz zmian wynikających z polityki klimatycznej UE

Jeden z zespołów, którego przewodniczącym będzie wicepremier Jacek Sasin, ma funkcjonować na szczeblu ministerialnym.

Jak już pisaliśmy, w ostatnim czasie nie doszło do przedstawienia związkowcom planu naprawczego spółki. Na ostatni moment, zamiast planu naprawczego, powołano zespół, który ma przygotować rozwiązania, pozwalające przetrwać spółce trudny czas. Rozwiązanie ma być wypracowane do końca września.

Badania przesiewowe w Chwałowicach

We wtorek i środę (4-5 sierpnia) w Rybniku badania przesiewowe na obecność koronawirusa przejdą wszyscy pracownicy Ruchu Chwałowice kopalni ROW.

Jak informuje sama spółka, decyzja jest podyktowana tym, iż w próbkach pobranych w piątek, u 318 pracowników chwałowickiej kopalni wykryto 40 zakażeń. Szacunkowo, testom poddanych zostanie ponad 1700 nieprzebadanych dotąd pracowników (włącznie z pracownikami firm obcych świadczących usługi w Chwałowicach). O terminie badania górnicy zostaną powiadomieni indywidualnie.

Wcześniej przetestowano całą załogę kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Tam zakażonych jest obecnie 453 górników. W poniedziałek zostaną tam prowadzone kolejne testy. Z kolei kopalni Marcel w Radlinie – zachorowało dotąd 56 osób.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

krew Previous post Oddaj krew w Lyskach
krzyżówki Next post Nadzwyczajne krzyżówki

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds