rozmowy

Kolejne rozmowy PGG – rozpoczęte

W siedzibie spółki rozpoczęto rozmowy w sprawie restrukturyzacji. Ich celem jest zorganizowanie pracy zespołów, które zajmą się planem restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak poinformował wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki:

Spotykamy się w siedzibie PGG, zgodnie z ustaleniami przyjętymi w minionym tygodniu, żeby zorganizować pracę zespołów, które będą się zajmowały dostosowaniem PGG do zmian, czyli transformacji energetycznej oraz zmian wynikających z polityki klimatycznej UE

Jeden z zespołów, którego przewodniczącym będzie wicepremier Jacek Sasin, ma funkcjonować na szczeblu ministerialnym.

Jak już pisaliśmy, w ostatnim czasie nie doszło do przedstawienia związkowcom planu naprawczego spółki. Na ostatni moment, zamiast planu naprawczego, powołano zespół, który ma przygotować rozwiązania, pozwalające przetrwać spółce trudny czas. Rozwiązanie ma być wypracowane do końca września.

Badania przesiewowe w Chwałowicach

We wtorek i środę (4-5 sierpnia) w Rybniku badania przesiewowe na obecność koronawirusa przejdą wszyscy pracownicy Ruchu Chwałowice kopalni ROW.

Jak informuje sama spółka, decyzja jest podyktowana tym, iż w próbkach pobranych w piątek, u 318 pracowników chwałowickiej kopalni wykryto 40 zakażeń. Szacunkowo, testom poddanych zostanie ponad 1700 nieprzebadanych dotąd pracowników (włącznie z pracownikami firm obcych świadczących usługi w Chwałowicach). O terminie badania górnicy zostaną powiadomieni indywidualnie.

Wcześniej przetestowano całą załogę kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Tam zakażonych jest obecnie 453 górników. W poniedziałek zostaną tam prowadzone kolejne testy. Z kolei kopalni Marcel w Radlinie – zachorowało dotąd 56 osób.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

krew Previous post Oddaj krew w Lyskach
krzyżówki Next post Nadzwyczajne krzyżówki