Pamiętaj o uaktualnieniu e-biletu

Jak informuje MZK Jastrzębie w ponad stu punktach można przedłużyć ważność e-biletu.

Informowaliśmy już o podwyżkach cen biletów jakie wprowadził lokalny przewoźnik. Jakie ułatwienia w systemie e-bilet wprowadza MZK?

Międzygminny Związek Komunikacyjny, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, zwiększa funkcjonalność systemu e-bilet. Dzięki jego modernizacji, przedłużenie ważności karty jest już możliwe w każdym z ponad stu punktów doładowań biletów MZK. Wystarczy doładować kartę kwotą nie mniejszą niż 5 zł lub kupić bilet okresowy. Ważność karty zostaje przedłużona do 2049 r.

W styczniu tego roku minęło pięć lat od wprowadzenia systemu elektronicznej obsługi pasażerów. Tym samym, karty wydane w początkowej fazie działania systemu straciły ważność. Ich posiadacze powinni je aktualizować przedłużając okres ważności. MZK zaleca pasażerom profilaktyczne sprawdzenie ważności karty w jednym ze 140 punktów doładować (pełna lista na stronie www.mzkjastrzebie.com).       

Możliwe jest także „przenoszenie” środków na jedną kartę z kilku innych e-biletów. Operację wykonamy w punkcie MZK przy Alei Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju (budynek Małej Galerii obok Kina Centrum), a także na Dworcu Autobusowym w Wodzisławiu Śląskim. Można to zrobić także w Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Przemysłowej w Jastrzębiu-Zdroju. Tutaj ponadto możliwe jest wyrobienie nowej karty imiennej.

Obsługa mobilna

Przedłużenie wartości karty będzie możliwe w punktach mobilnych MZK uruchamianych ponownie w kilku gminach. Tutaj także pasażerowie załatwią inne sprawy związane z komunikacją miejską. Punkty będą czynne w godz. 12.00-16.00

  • Radlin – 19 marca w MOSiR.
  • Czerwionka-Leszczyny – 23 marca w Urzędzie Gminy.
  • Pawłowice – 24 marca w Urzędzie Gminy.
  • Pszów – 25 marca w Urzędzie Gminy.
  • Rydułtowy – 26 marca w Oratorium Św. Józefa przy ul. Plebiscytowej 9.
  • Żory – 27 marca – Centrum Przesiadkowe.

Źródło: mzkjastrzębie.com

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?rada miejska Previous post Uchwała „stop plastikom” odrzucona
Next post Around The Rock w Czerwionce-Leszczynach odwołany!