wizyta studyjna

Ostatnia wizyta studyjna Powiatowej Szkoły Lokalnych Liderów

W sobotę, 18 marca tuż po uroczystym zakończeniu Programu BLASK 2, uczestnicy Powiatowej Szkoły Lokalnych Liderów pojechali na ostatnią wizytę studyjną.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Nikiszowiec

Liderzy i koordynatorzy zwiedzili tym razem Centrum Zimbardo w Nikiszowcu, gdzie podczas spaceru Pan Waldemar Jan oprowadził ich po osiedlu i opowiedział o tym niezwykłym osiedlu, które zostało uznane za pomnik historii.

Liderzy poznali niesamowitą historię tego miejsca, które stale się zmieniało. Najpierw Nikiszowiec był porządną dzielnicą dla rodzin górniczych, następnie podupadł i stał się miejscem, gdzie strach było wejść, by w końcu dzięki odpowiednim ludziom przejść restrukturyzację i stać się na nowo wspaniałym miejscem pełnym turystów. Liderzy dowiedzieli się jak działa i motywuje Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych, a także usłyszeli historię samego Waldemara Jana, który stworzył wiele wspaniałych projektów i pomógł wielu ludziom.

Herbateka

Następnie BLASKowicze udali się do Herbateki, gdzie Tomasz Ignalski – dyrektor Centrum Kultury w Chorzowie, mówił o wyzwaniach związanych z równoczesnym prowadzeniem działalności społecznej i zawodowej. Opowiedział także szczerze o wzlotach i upadkach nietuzinkowego miejsca, co było cenną lekcją – nigdy nie można się poddawać.

Herbateka jest Fundacją zajmującą się animacją społeczną oraz edukacją w obszarze kultury i postaw społecznych. Zajmuje się aktywizacją zawodową oraz włączaniem osób i grup do pełnego i wartościowego uczestnictwa w życiu społecznym. Organizują wydarzenia kulturalne, warsztaty artystyczne, spotkania i szkolenia, współpracując z samorządami lokalnymi oraz ze środowiskami twórczymi. Prowadzą herbaciarnię w Mikołowie, która jest miejscem spotkań mieszkańców i promocji zdrowego, kreatywnego i zrównoważonego życia.

Mieliśmy okazję skosztować wspaniałej tarty, ale była tak pyszna, że nie zdążyliśmy zrobić zdjęcia. Skosztowaliśmy pysznych, prawdziwych herbat, a smutek rozstania osłodziło nam pyszne ciasto.

opowiadają koordynatorzy Programu BLASK 2

Liderzy zdobyli także inną wiedzę – jak parzyć herbatę i jaką wybrać, by dodała jak najwięcej zdrowia i energii.

To był ostatni wyjazd. Program BLASK 2 dobiegł końca.

Zdjęcia: Łukasz Grzybek

Zobacz także: Zakończenie Programu BLASK 2

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Zakończenie Programu BLASK2 Previous post Zakończenie Programu BLASK 2 – odbyła się konferencja
CPK Next post CPK – wariant inwestorski dla Śląska wybrany