nowy żłobek

Nowy żłobek w Raciborzu

Ta decyzja z pewnością ucieszy zapracowanych rodziców maluchów! W Raciborzu, na Ostrogu powstanie nowy żłobek i to już w 2021 roku! Nowa placówka uzupełni ofertę żłobka na Słonecznej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jaki będzie nowy żłobek?

Pomieści 100 dzieci w 4 oddziałach! Będzie funkcjonalny z własną kuchnią, placem zabaw i tarasem. Będzie pozbawiony barier architektonicznych i posiadał ekologiczne rozwiązania, takie jak instalacje solarne i fotowoltaiczne.

Jak informuje prezydent Raciborza Dariusz Polowy:

Inwestycja jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców i stanowi realizację jednego z punktów 10-tki Polowego. Chcąc poprawić mieszkańcom dostępność do usług żłobkowych podjąłem decyzję o lokalizacji obiektu na Ostrogu przy ul. Bielskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Przedszkola nr 24. Inwestycję chcę zrealizować w oparciu o środki rządowe z programu Maluch+. Wniosek wraz z dokumentacją projektową złożymy w ciągu najbliższych dni. Żłobek wybudujemy do końca przyszłego roku

Jak informuje urząd, Budynek żłobka zgodnie z założeniami ma być obiektem parterowym o powierzchni 740 m2. Każdy z czterech oddziałów ma mieć 80 m2 powierzchni i przynależny sobie taras. Środki na budowę żłobka oraz pierwsze dwa lata funkcjonowania placówki mają pochodzić z rządowego programu Maluch+.

Poglądowe wizualizacje obiektu z projektu funkcjonalno-użytkowego:

UM Racibórz

Źródło: UM Racibórz

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Dębieńsko: budowa nowego przedszkola nie ruszy

Ozonatory dla przedszkoli

Będą oczyszczacze powietrza dla niektórych przedszkoli

BocianoweLOVE, czyli spotkania przyrodnicze w Palowicach

nielegalny tytoń Previous post Nielegalny tytoń – przechwycony
warsztaty Next post Nędza zaprasza na warsztaty

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds