warsztaty

Nędza zaprasza na warsztaty

Już w najbliższy piątek i w sobotę odbędą się kolejne warsztaty i spotkania w ramach projektu „Przystanek Kulturalny Nędza”, realizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy. Tym razem, prelegentami i prowadzącymi warsztaty, będą sami mieszkańcy gminy Nędza, którzy pragną podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i pasją.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Piątkowe atrakcje

W piątek 2 października, o godz. 16:30 w Łęgu przy ul. Wita Stwosza 1, odbędą się warsztaty pt.: „Co możemy zrobić z ziół”. Uczestnicy wysłuchają krótkiego wykładu lokalnego zielarza – pana Leona Wolnika, który opowie o otaczających nas ziołach i ich właściwościach zdrowotnych. Następnie, pod okiem pani Mireli Pieli, uczestnicy wykonają wianki i kompozycje florystyczne z wykorzystaniem żywych kwiatów, ziół i innych naturalnych elementów występujących w przyrodzie.
Zapisy na spotkanie odbywają się u pani Edyty Pali pod numerem: 721 711 811.

W tym samym dniu, o godzinie 18.00 w Górkach Śląskich (sala OSP) odbędzie się „slajdowisko” podróżnicze pt.: „Z Górek do serca Afryki”. Podczas spotkania zobaczymy przepiękne zdjęcia Afrykańskiej, dzikiej przyrody i portrety ludzi w obiektywie Łukasza Kałuży. Lokalny pasjonat fotografii i podróżnik opowie nam o swojej wyprawie do Ugandy, którą odbył w 2016 r. Spotkanie jest pierwszym z kilku zaplanowanych wydarzeń w ramach inicjatywy „Tutaj i na krańcach świata – poznaj zwyczaje, poznaj kulturę”, zgłoszonej przez mieszkańców sołectwa.
Wstęp otwarty.

Sobotnie atrakcje

W sobotę, 3 października o godz. 16.00 w Górkach Śląskich przy ul. Nowej 11, odbędą się „Warsztaty majsterkowicza DIY (zrób to sam)”. To propozycja skierowana do dzieci powyżej 7 lat, które będą pracowały podczas warsztatów w asyście swojego taty lub mamy. W parach wielopokoleniowych uczestnicy spotkania wykonają własnoręcznie karmniki dla ptaków, które będą mogli zabrać ze sobą do domu. Prowadzący – Bernard Kodura – stolarz-pasjonat z Górek Śląskich.
Zapisy na warsztaty odbywają się u pana Łukasza Kałuży pod numerem: 606 237 183.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Rusza II część “Przystanek kulturalny Nędza”

Działo się w Nędzy

Podsumowanie Akcji Lato w GCK w Nędzy

nowy żłobek Previous post Nowy żłobek w Raciborzu
działki Next post Po co radnemu Knopikowi działki obok autostrady?

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds