warsztaty

Nędza zaprasza na warsztaty

Już w najbliższy piątek i w sobotę odbędą się kolejne warsztaty i spotkania w ramach projektu „Przystanek Kulturalny Nędza”, realizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy. Tym razem, prelegentami i prowadzącymi warsztaty, będą sami mieszkańcy gminy Nędza, którzy pragną podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i pasją.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Piątkowe atrakcje

W piątek 2 października, o godz. 16:30 w Łęgu przy ul. Wita Stwosza 1, odbędą się warsztaty pt.: „Co możemy zrobić z ziół”. Uczestnicy wysłuchają krótkiego wykładu lokalnego zielarza – pana Leona Wolnika, który opowie o otaczających nas ziołach i ich właściwościach zdrowotnych. Następnie, pod okiem pani Mireli Pieli, uczestnicy wykonają wianki i kompozycje florystyczne z wykorzystaniem żywych kwiatów, ziół i innych naturalnych elementów występujących w przyrodzie.
Zapisy na spotkanie odbywają się u pani Edyty Pali pod numerem: 721 711 811.

W tym samym dniu, o godzinie 18.00 w Górkach Śląskich (sala OSP) odbędzie się „slajdowisko” podróżnicze pt.: „Z Górek do serca Afryki”. Podczas spotkania zobaczymy przepiękne zdjęcia Afrykańskiej, dzikiej przyrody i portrety ludzi w obiektywie Łukasza Kałuży. Lokalny pasjonat fotografii i podróżnik opowie nam o swojej wyprawie do Ugandy, którą odbył w 2016 r. Spotkanie jest pierwszym z kilku zaplanowanych wydarzeń w ramach inicjatywy „Tutaj i na krańcach świata – poznaj zwyczaje, poznaj kulturę”, zgłoszonej przez mieszkańców sołectwa.
Wstęp otwarty.

Sobotnie atrakcje

W sobotę, 3 października o godz. 16.00 w Górkach Śląskich przy ul. Nowej 11, odbędą się „Warsztaty majsterkowicza DIY (zrób to sam)”. To propozycja skierowana do dzieci powyżej 7 lat, które będą pracowały podczas warsztatów w asyście swojego taty lub mamy. W parach wielopokoleniowych uczestnicy spotkania wykonają własnoręcznie karmniki dla ptaków, które będą mogli zabrać ze sobą do domu. Prowadzący – Bernard Kodura – stolarz-pasjonat z Górek Śląskich.
Zapisy na warsztaty odbywają się u pana Łukasza Kałuży pod numerem: 606 237 183.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Rusza II część “Przystanek kulturalny Nędza”

Działo się w Nędzy

Podsumowanie Akcji Lato w GCK w Nędzy

nowy żłobek Previous post Nowy żłobek w Raciborzu
działki Next post Po co radnemu Knopikowi działki obok autostrady?