kwk bolesław śmiały

Nowe zakażenia koronawirusem na kopalniach Bolesław Śmiały i Borynia

Ciągle rośnie liczba zakażonych na Śląsku. Najwięcej zakażonych koronawirusem jest w kopalniach Borynia, Bolesław Śmiały i Jastrzębie-Bzie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W ostatnich tygodniach z dnia na dzień przybywa coraz więcej osób zakażonych na kopalniach. Zeszłej doby potwierdzono 190 nowych przypadków koronawirusa wśród górników PGG oraz JSW. Łącznie od początku epidemii zaraziło się ponad 5,6 tys. pracowników kopalń. Najwięcej zakażonych wirusem jest w kopalniach Borynia, Bolesław Śmiały i Jastrzębie-Bzie.

Według danych zebranych przez PAP z informacji podanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową, Polską Grupę Górniczą oraz spółki Węglokoks Kraj – od początku epidemii potwierdzono zakażenie koronawirusem u dokładnie 5628 górników z kilkunastu kopalń.

Właśnie w kopalniach Jastrzębskiej Spółki jest najwięcej zachorowań. Jak podaje Jastrzębska Spółka Węglowa, na dzień 15. czerwca;

[…] w kopalniach potwierdzono 3341 przypadków zarażenia koronawirusem. W Pniówku jest to 1589 osób, 1177 osób w Ruchu Zofiówka, 260 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 31 osób w kopalni Budryk, 280 w Ruchu Borynia oraz 4 w Ruchu Szczygłowice. Na kwarantannie przebywają 182 osoby.

W Polskiej Grupie Górniczej rosnącym ogniskiem zakażeń koronawirusem jest kopalnia Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych. W kopalni tej od czwartku do soboty trwały badania przesiewowe wszystkich pracowników. Pierwsze wyniki testów potwierdzają, że również w tej kopalni pojawił się koronawirus – do niedzieli potwierdzono 61 przypadków infekcji, wobec 26 raportowanych dobę wcześniej. Wzrosła też liczba zakażonych w kopalni Marcel – obecnie jest ich 229, wobec 216 w sobotę.

Ogółem w kopalniach PGG do niedzieli rano zanotowano 1792 przypadki koronawirusa. Natomiast 980 osób wyzdrowiało od początku epidemii. Najwięcej chorych jest w kopalniach Jankowice (672), Sośnica (460) i Murcki-Staszic (236).

Zdj. Wikipedia
Źródło: PAP

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Rewitalizacja terenów pogórniczych Previous post Współpraca w dziedzinie rewitalizacji terenów pogórniczych
Motocross Czerwionka Next post Co z torem motocrossowym? Mamy nowe informacje