Motocross Czerwionka

Co z torem motocrossowym? Mamy nowe informacje

Działka treningowa klubu „Motocross” Czerwionka została już sprzedana, ale zarzuty wobec Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny nadal trwają.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


O sprzedaży toru motocrossowego pisaliśmy już w kwietniu. Od momentu publikacji naszego artykułu wiele się zmieniło. Kilka godzin po publikacji artykułu zniknął wpis z Facebooka Klubu „Motocross”, który zdołał wywołać falę krytyki wobec gminy. We wpisie tym Klub obwiniał gminę o sprzedaż działki na której od wielu lat odbywały się treningi. Zniknęła także działka z portalu otodom.pl na której znajduje się tor. Wszystkich zainteresowanych poprzednim artykułem odsyłamy tutaj.

Po rozmowie z prezesem klubu, a także rzecznikiem prasowym gminy Czerwionka-Leszczyny dowiedzieliśmy się, że sprawa będzie wkrótce wyjaśniona. Jak informował nas rzecznik, teren na którym odbywały się treningi nie należał do gminy. Dzisiaj powracamy do tematu.

Sesja Rady Miasta

W piątek 29 maja podczas sesji Rady Miasta temat znowu powrócił. Radna Izabela Rajca wzięła głos. To nie pierwszy raz kiedy pani Rajca podejmuje ten temat, a tym razem przytoczyła fragment gazety, w której opublikowano artykuł na temat toru motocrossowego.

Pani Izabela Rajca zacytowała następujący fragment z GŁOS-u Czerwionki -Leszczyn:

O sprzedaży nieruchomości […] w trakcie bezpośrednich rozmów gmina Czerwionka-Leszczyny była informowana na bieżąco. W rozmowach z przedstawicielami SRK ze strony Gminy i Miasta uczestniczyli między innymi Zastępca Burmistrza – Pan Andrzej Raudner oraz Pełnomocnik do spraw Planowania, Rozwoju i Gospodarki – Pan Grzegorz Wolnik – mówi Wojciech Jaros z SRK. Niemożliwym jest zatem, by w urzędzie nic nie wiedzieli. Tym bardziej, jak wspomniał prezes klubu motocrossowego, to burmistrz Janiszewski zapewniał go w grudniu ubiegłego roku, kiedy już oficjalnie było wiadomo, że teren jest wystawiony na sprzedaż, że będzie informował, co się w tym temacie dzieje.

Jak mówi pani Rajca, interesujące jest to, że gmina nie wie o przetargach na swoim własnym terenie.

Odpowiedź Burmistrza

Zastępca Burmistrza, Andrzej Raudner skomentował wypowiedź Radnej mówiąc, że na temat działki na której odbywał się motocross gmina nie rozmawiała z SRK. Co więcej, zastępca był bardzo zdziwiony wypowiedzią pani Rajcy. Andrzej Raudner powiedział także, że SRK od niedawna przyjęło stanowisko, w którym nie pozwala gminie na przejęcie działek. Zastępca Burmistrza podał także powód braku informacji na temat wystawienia działki na sprzedaż: gmina nie jest stroną w postępowaniu przetargowym. Dlatego SRK nie miała obowiązku informowania gminy na ten temat.

Wypowiedział się także Burmistrz Wiesław Janiszewski. Podczas spotkania z przedstawicielami klubu „Motocross” Burmistrz powiedział, że nikt nie informował gminy o sprzedaży działki. Jak twierdzi Burmistrz, gmina stara się od kilkunastu lat o przejęcie terenu. Burmistrza dziwi także fakt, że nikt z SRK nie skontaktował się z klubem „Motocross” w celu zawarcia umowy.

Co na to „Motocross” Klub Czerwionka?

Klub nie wypowiada się na ten temat. Niektórzy fani motocrossu piszą komentarze pod postami na Facebook’u z zapytaniem, co stanie się z klubem i z działką, jednak pytania te pozostają bez odpowiedzi. Mimo to, klub jest dalej aktywny na portalach społecznościowych. Co więcej, Klub zaprasza chętnych na tor na ulicy Młyńskiej w Czerwionce-Leszczynach. Na swoim Fanpage’u klub „Motocross” opublikował ostatnio następujący post:

Zdj. Radio 90

kwk bolesław śmiały Previous post Nowe zakażenia koronawirusem na kopalniach Bolesław Śmiały i Borynia
osocze Next post Zostałeś ozdrowieńcem? Możesz pomóc i oddać osocze